Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Tańcząc opowiedzą o Romach

Tańcząc opowiedzą o Romach Data publikacji: 1 grudnia 2017Inspirowany kulturą romską spektakl „Kaj Dzias” zaprezentuje formacja Living Space Theatre. Spektakl będący barwnym kolażem muzyki i tańca, będzie można zobaczyć już we wtorek, 5 grudnia o 19.00 na deskach Teatru Rozbark.

Snując opowieść o Romach, twórcy powracają do idei tworzenia bohem artystycznych, wzajemnie inspirujących się do twórczego działania. Zadają pytania czy przemierzające Europę cygańskie tabory miały określony cel podróży? Zresztą motyw wędrówki będący istotnym elementem spektaklu, ma skłaniać do refleksji i stawiania pytań także o naszą osobistą drogę.

Na scenie zobaczymy aktorów Living Space Theatre: Natalię Dinges, Annę Mikułę, Grzegorza Łabudę, Jakuba Margosiaka - absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca i Wydziału Aktorskiego oraz muzyków z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Tarnowie: Izabelę Płachtę/Monikę Stańczyk (skrzypce), Kornela Uriasza/Marcina Pajora (akordeon), Miłosza Potocznego (gitara).

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z publicznością. Spektakl prezentowany był na różnych scenach i festiwalach – m.in. w Tarnowie, Krakowie, Kluczborku i Świnoujściu, a powstał jako inicjatywa Jakuba Margosiaka i Anny Mikuły, którzy otrzymali stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Tarnowa na realizację tego projektu. Obecnie rozwijany jest pod kierownictwem Living Space Theatre.

Prezentacje spektaklu na Śląsku są możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Warto wspomnieć, że 3 i 4 grudnia artyści zorganizują warsztaty teatralno-taneczne. Jak zaznaczają ich celem jest nie tylko zapoznanie zainteresowanych z tajnikami teatru tańca, ale również opracowanie dwóch scen spektaklu. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość wystąpienia z aktorami na scenie.

Rezerwacje biletów na: www.teatrrozbark.pl/spektakle,7.Autor: AK
Zdjęcia: arch. Living Space Theatre.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.