Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Tańcz i studiuj na PWST

Tańcz i studiuj na PWST Data publikacji: 30 maja 2017W murach tej uczelni młodzi artyści kształcący się w zawodzie aktora teatru tańca rozwijają swoją świadomość ciała i wyobraźnię przestrzenno-ruchową. Do 11 czerwca potrwa elektroniczna rekrutacja na I rok studiów na bytomskim Wydziale Teatru Tańca PWST.

Studia na Wydziale Teatru Tańca, a przede wszystkim zawód aktora teatru tańca, wymagają wszechstronności i dobrej kondycji fizycznej. Ćwiczenia taneczne, ruchowe, kondycyjne i sprawnościowe stanowią bowiem 70% zajęć dydaktycznych w czasie studiów i obejmują nie tylko ciało w kontekście anatomicznym, lecz także w kontekście kulturowym i psychologicznym.

Studia na bytomskim wydziale PWST, to nie tylko aktorstwo, taniec czy teoria sztuki, ale też filozofia, improwizacja, reżyseria i polska tradycja ludowa. Szczegółowe informacje dotyczące trybu i sposobu składania wymaganych dokumentów oraz wysokości opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia umieszcza się na stronie internetowej uczelni.

Chcąc zachęcić młodych tancerzy do kształcenia się na jedynym takim wydziale w tej części Europy, uczelnia wraz z firmą Przedmarańcza przygotowała film promocyjny nakręcony w EC Szombierki.

Zobacz film


 

Autor: AK
Zdjęcia: www. bytom.pwst.krakow.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.