Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Tancerze PWST lecą do Chin

Tancerze PWST lecą do Chin Data publikacji: 12 lipca 2017Najpierw wytańczyli zwycięstwo w konkursie choreograficznym, a teraz w nagrodę lecą do Chin. Mowa o grupie studentów bytomskiego Wydziału Teatru Tańca PWST, która weźmie udział w Summer Dance Camp.

Od 15 lipca do 8 sierpnia będą podróżować po prowincji Syczuan, gdzie odbędą się międzynarodowe warsztaty tańca Summer Dance Camp, a także wezmą udział w projekcie badawczym „Historia mówiona tańca w Chinach.

Jedziemy tam, by poszerzać swoje horyzonty, poznać tamtejszą kulturę i wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami warsztatów. Ogromnym wyzwaniem jest dla nas także udział w projekcie badawczym dotyczącym teatru,muzyki i tańca sprzed rewolucji kulturalnej – mówi Daniel Leżoń, jeden z uczestników wyjazdu.

Studenci z Bytomia: Julia Lewandowska, Klaudia Gryboś, Sebastian Wiertelak i Paweł Kozłowski spędzą w Chinach ponad 3 tygodnie. Wrażeniami z podróży oraz rezultatami swoich badań podzielą się wkrótce po powrocie. O akcji można też poczytać na: www.pomagam.pl/wttchiny, poprzez którą studenci zbierali pieniądze na realizację swojego marzenia.

Warto wspomnieć, iż w naszym mieście także gościła grupa młodych tancerzy z Chin. Podczas semestru na bytomskim wydziale Chińczycy uczestniczyli w zajęciach aktorskich oraz tanecznych, w tym poznawali Polską Technikę Tańca Współczesnego stworzoną przez dr Jacka Łumińskiego.
 

Autor: AK
Zdjęcia: arch.PWST

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.