Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Talent nie ma wieku

Talent nie ma wieku Data publikacji: 14 kwietnia 2016Pod takim hasłem odbędzie się 20 kwietnia konferencja popularno – naukowa, poświęcona sztuce i muzyce. Podczas spotkania w auli CKU przy ul. Powstańców Śląskich 10  zaprezentowane zostaną wykłady na temat twórczości Tycjana i Michała Anioła, śląskich artystów oraz wybitnych muzyków, w tym Verdiego.

Podczas konferencji swoje wykłady zaprezentują: prof. dr hab. Irma Kozina, wykładowca Zakładu Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, Jacek Woleński, dziennikarz muzyczny i popularyzator muzyki oraz Stanisław Pietrusa – rzeźbiarz, medalier, autor wielu plenerowych rzeźb.

Prof. Kozina przybliży uczestnikom konferencji historię Tycjana i Michała Anioła – geniuszy późnego wieku, z kolei Jacek Woleński muzykę Verdiego i innych sławnych kompozytorów. Uzupełnieniem spotkania będzie wystawa prac śląskich twórców nieprofesjonalnych, których wyboru dokonywał Stanisław Pietrusa. Ponadto zobaczymy wystawę prac plastycznych i fotograficznych słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Początek konferencji o 11.00 w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śląskich 10.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.