Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Taaka ryba

Taaka ryba Data publikacji: 6 czerwca 2016Młodych adeptów wędkarstwa w naszym mieście nie brakuje. Udowodniły to zawody, jakie 4 i 5 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbyły się na zbiorniku „Łan” przy ul. Cegielnianej oraz w Parku „Grota” na Suchej – Górze.

Podczas imprez dzieci wraz z rodzicami i dziadkami musiały wykazać się nie tylko cierpliwością, ale także sprytem. Z pewnością przydała się pomoc dorosłego, taty lub dziadków, którzy wykorzystując znane im techniki mieli swoje sposoby na złowienie ryby.

Najlepsi wędkarze, którzy mogli się poszczycić naprawdę dużymi okazami ryb otrzymali atrakcyjne nagrody, upominki oraz słodki poczęstunek. Wśród nich na zbiorniki "Łan" byli: Maciej Proskien /zdobywca I miejsca/, Fabian Bednarski /zdobywca II miejsca/ oraz Agata Wawrzyniak, która zajęła III miejsce.

W zawodach, które co roku organizowane są na zbiorniku „Łan” przez PZW Sekcja "Centrum" Bytom, biorą udział dzieci zarówno zrzeszone w PZW, jak również każdy, kto chce spróbować swoich sił i dobrze się bawić.

Z kolei zawody wędkarskie na Suchej – Górze zorganizowało Koło PZW Radzionków. W imprezie wzięło udział prawie 100 dzieci, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych, wśród których zwycięzcami zostali:

Kategoria 6-8 lat:
1. Filip Żelasko;
2. Martyna Szwarc;
3. Marceli Śledź;

Kategoria 9-11 lat:
1. Julia Jata;
2. Weronika Grała;
3. Paulina Pikos;

Kategoria 12-14 lat:
1. Sebastian Ćwik;
2. Bartosz Bubel;
3. Oskar Predecki.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Hubert Klimek/Arkadiusz Przybyłek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.