Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Szynol jak nowy - otwarcie 19 października

Szynol jak nowy - otwarcie 19 października Data publikacji: 18 października 2016200 tys. złotych kosztowała zamiana skweru Szynol na mały park. O tę inwestycję walczyli bytomianie w ramach budżetu obywatelskiego. Zostanie ona oddana do użytku w środę, 19 października o 12.00.

Odmieniony Szynol będzie miejscem, gdzie wolny czas będą mogły spędzać całe rodziny. Powstał tam plac zabaw dla dzieci i minisiłownia dla osób aktywnych sportowo. Zbudowano też chodnik i alejkę parkową, zamontowano ławki i kosze na śmieci, uporządkowano zieleń.

Ucieszą się z pewnością miłośnicy charakterystycznych bytomskich rzeźb. Na Szynolu stanie kamienna rzeźba „Rodzina”, autorstwa Waldemara Madeja i Egona Kwiatkowskiego.

Dodajmy, że prace nad zmianą zaniedbanego skweru trwały dłużej, niż zakładano. Trzeba było m.in. zwrócić się do urzędu marszałkowskiego o zgodę na wycinkę 32 drzew, które były w złym stanie i zagrażały bezpieczeństwu przechodniów. W trakcie robót ziemnych pracownicy natknęli się również na betonowe fundamenty, co również przedłużyło inwestycje.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: MAgdalenia Mikrut-Majeranek, Dziennik Zachodni

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.