Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Szynol jak nowy - otwarcie 19 października

Szynol jak nowy - otwarcie 19 października Data publikacji: 18 października 2016200 tys. złotych kosztowała zamiana skweru Szynol na mały park. O tę inwestycję walczyli bytomianie w ramach budżetu obywatelskiego. Zostanie ona oddana do użytku w środę, 19 października o 12.00.

Odmieniony Szynol będzie miejscem, gdzie wolny czas będą mogły spędzać całe rodziny. Powstał tam plac zabaw dla dzieci i minisiłownia dla osób aktywnych sportowo. Zbudowano też chodnik i alejkę parkową, zamontowano ławki i kosze na śmieci, uporządkowano zieleń.

Ucieszą się z pewnością miłośnicy charakterystycznych bytomskich rzeźb. Na Szynolu stanie kamienna rzeźba „Rodzina”, autorstwa Waldemara Madeja i Egona Kwiatkowskiego.

Dodajmy, że prace nad zmianą zaniedbanego skweru trwały dłużej, niż zakładano. Trzeba było m.in. zwrócić się do urzędu marszałkowskiego o zgodę na wycinkę 32 drzew, które były w złym stanie i zagrażały bezpieczeństwu przechodniów. W trakcie robót ziemnych pracownicy natknęli się również na betonowe fundamenty, co również przedłużyło inwestycje.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: MAgdalenia Mikrut-Majeranek, Dziennik Zachodni

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.