Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Szynol jak nowy - otwarcie 19 października

Szynol jak nowy - otwarcie 19 października Data publikacji: 18 października 2016200 tys. złotych kosztowała zamiana skweru Szynol na mały park. O tę inwestycję walczyli bytomianie w ramach budżetu obywatelskiego. Zostanie ona oddana do użytku w środę, 19 października o 12.00.

Odmieniony Szynol będzie miejscem, gdzie wolny czas będą mogły spędzać całe rodziny. Powstał tam plac zabaw dla dzieci i minisiłownia dla osób aktywnych sportowo. Zbudowano też chodnik i alejkę parkową, zamontowano ławki i kosze na śmieci, uporządkowano zieleń.

Ucieszą się z pewnością miłośnicy charakterystycznych bytomskich rzeźb. Na Szynolu stanie kamienna rzeźba „Rodzina”, autorstwa Waldemara Madeja i Egona Kwiatkowskiego.

Dodajmy, że prace nad zmianą zaniedbanego skweru trwały dłużej, niż zakładano. Trzeba było m.in. zwrócić się do urzędu marszałkowskiego o zgodę na wycinkę 32 drzew, które były w złym stanie i zagrażały bezpieczeństwu przechodniów. W trakcie robót ziemnych pracownicy natknęli się również na betonowe fundamenty, co również przedłużyło inwestycje.


Autor: iwo
Zdjęcia: MAgdalenia Mikrut-Majeranek, Dziennik Zachodni

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.