Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 marca 2018, Pelagia, Feliks, Zbyslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Szukamy dzielnicowego roku

Szukamy dzielnicowego roku Data publikacji: 10 marca 2016Rusza kolejna edycja konkursu na najlepszego dzielnicowego. Konkurs ma na celu wyłonienie policjanta, który najlepiej sprawdza się jako łącznik między mieszkańcami a policją.

Jaki powinien być dobry dzielnicowy? Musi znać swój rejon i mieć tak zwanego nosa: wyczuwać zagrożenia i ostrzegać o nich mieszkańców. Powinien też utrzymywać kontakty nie tylko z mieszkańcami, ale i pracownikami szkół, sklepów, punktów usługowych i instytucji, które pomagają mieszkańcom. Kandydat do tego miana musi też orientować się w przepisach prawa i wiedzieć, gdzie pokierować osobę pokrzywdzoną, by rozwiązać problem.

Na najlepszego dzielnicowego można głosować za pomocą sondy, która znajduje się na stronie internetowej bytomskiej policji. Tam też opisane są sylwetki dzielnicowych oraz podany kontakt do nich. Trzeba jednak zaznaczyć, że sonda jest jednym z elementów wyboru dzielnicowego. Dodatkowo oceniać go będą też bezpośredni przełożeni.

Najlepszy dzielnicowy otrzyma nagrodę specjalną prezydenta Bytomia, który objął konkurs swoim patronatem. Nagrody będą wręczone w lipcu podczas obchodów Święta Policji.

W ubiegłym roku najlepszym dzielnicowym został młodszy aspirant Piotr Schoppa z komisariatu policji w Miechowicach (na zdjęciu).
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Policja Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.