Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Szukamy dzielnicowego roku

Szukamy dzielnicowego roku Data publikacji: 10 marca 2016Rusza kolejna edycja konkursu na najlepszego dzielnicowego. Konkurs ma na celu wyłonienie policjanta, który najlepiej sprawdza się jako łącznik między mieszkańcami a policją.

Jaki powinien być dobry dzielnicowy? Musi znać swój rejon i mieć tak zwanego nosa: wyczuwać zagrożenia i ostrzegać o nich mieszkańców. Powinien też utrzymywać kontakty nie tylko z mieszkańcami, ale i pracownikami szkół, sklepów, punktów usługowych i instytucji, które pomagają mieszkańcom. Kandydat do tego miana musi też orientować się w przepisach prawa i wiedzieć, gdzie pokierować osobę pokrzywdzoną, by rozwiązać problem.

Na najlepszego dzielnicowego można głosować za pomocą sondy, która znajduje się na stronie internetowej bytomskiej policji. Tam też opisane są sylwetki dzielnicowych oraz podany kontakt do nich. Trzeba jednak zaznaczyć, że sonda jest jednym z elementów wyboru dzielnicowego. Dodatkowo oceniać go będą też bezpośredni przełożeni.

Najlepszy dzielnicowy otrzyma nagrodę specjalną prezydenta Bytomia, który objął konkurs swoim patronatem. Nagrody będą wręczone w lipcu podczas obchodów Święta Policji.

W ubiegłym roku najlepszym dzielnicowym został młodszy aspirant Piotr Schoppa z komisariatu policji w Miechowicach (na zdjęciu).
Autor: iwo
Zdjęcia: Policja Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.