Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Sztuka zaangażowana w Kronice

Sztuka zaangażowana w Kronice Data publikacji: 27 marca 2014Obracająca się w kręgach sztuki poruszającej problemy społeczne czy ideologiczne CSW Kronika tym razem zaprasza na spotkanie z Ralfem Ruckusem – autorem książki „Niewolnicy Apple”. 5 kwietnia o 18.00 zaproszeni goście będą rozmawiać o warunkach pracy i pracy w fabrykach Foxconna w Chinach.

Koncern zatrudnia 1,4 miliona pracowników w Państwie Środka. Jako największy na świecie producent kontraktowy, współpracuje z Apple i innymi markami urządzeń elektronicznych. Warunki pracy i płacy pracowników Foxconna, produkujących urządzenia komunikacyjne są bardzo złe. Jednak pracownicy Foxconna nie są biernymi i cichymi ofiarami. Stosują codzienne formy oporu przeciw rytmowi linii produkcyjnej. Byli również w stanie zorganizować strajki w różnych fabrykach Foxconna w całych Chinach.

Z Ralfem Ruckusem, autorem książki „Niewolnicy Apple'a. Wyzysk i opór w chińskich fabrykach Foxconna” (Wydawnictwo Oficyna Bractwa Trojka) będzie rozmawiać Agnieszka Mróz (OZZ Inicjatywa Pracownicza).

O autorze

Ralf Ruckus uczestniczy w działalności kolektywu gongchao.org, pisze i tłumaczy na temat walk migrantów zarobkowych, stosunków między płciami i struktury klasowej społeczeństwa w Chinach, między innymi dla czasopism Analyse & Kritik i Sozial.Geschichte Online. Współpracował przy tłumaczeniu i wydaniu książek Pun Ngai, Li Wanwei „Dagongmei. Arbeiterinnen aus Chinas Weltmarktfabriken erzählen” (2008) oraz Pun Ngai, Ching Kwan Lee „Aufbruch der zweiten Generation – Wanderarbeit, Gender und Klassenzusammensetzung in China"” (2010).

Autor: AK
Zdjęcia: materiały organizatora

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.