Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Sztuka zaangażowana w Kronice

Sztuka zaangażowana w Kronice Data publikacji: 27 marca 2014Obracająca się w kręgach sztuki poruszającej problemy społeczne czy ideologiczne CSW Kronika tym razem zaprasza na spotkanie z Ralfem Ruckusem – autorem książki „Niewolnicy Apple”. 5 kwietnia o 18.00 zaproszeni goście będą rozmawiać o warunkach pracy i pracy w fabrykach Foxconna w Chinach.

Koncern zatrudnia 1,4 miliona pracowników w Państwie Środka. Jako największy na świecie producent kontraktowy, współpracuje z Apple i innymi markami urządzeń elektronicznych. Warunki pracy i płacy pracowników Foxconna, produkujących urządzenia komunikacyjne są bardzo złe. Jednak pracownicy Foxconna nie są biernymi i cichymi ofiarami. Stosują codzienne formy oporu przeciw rytmowi linii produkcyjnej. Byli również w stanie zorganizować strajki w różnych fabrykach Foxconna w całych Chinach.

Z Ralfem Ruckusem, autorem książki „Niewolnicy Apple'a. Wyzysk i opór w chińskich fabrykach Foxconna” (Wydawnictwo Oficyna Bractwa Trojka) będzie rozmawiać Agnieszka Mróz (OZZ Inicjatywa Pracownicza).

O autorze

Ralf Ruckus uczestniczy w działalności kolektywu gongchao.org, pisze i tłumaczy na temat walk migrantów zarobkowych, stosunków między płciami i struktury klasowej społeczeństwa w Chinach, między innymi dla czasopism Analyse & Kritik i Sozial.Geschichte Online. Współpracował przy tłumaczeniu i wydaniu książek Pun Ngai, Li Wanwei „Dagongmei. Arbeiterinnen aus Chinas Weltmarktfabriken erzählen” (2008) oraz Pun Ngai, Ching Kwan Lee „Aufbruch der zweiten Generation – Wanderarbeit, Gender und Klassenzusammensetzung in China"” (2010).

Autor: AK
Zdjęcia: materiały organizatora

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.