Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sztuka bycia przedsiębiorczym

Sztuka bycia przedsiębiorczym Data publikacji: 7 listopada 2016Konsultacje dla osób, które myślą o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, zajęcia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dotyczące praktycznych aspektów prowadzenia swojej firmy, to tylko część bytomskiego programu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Obchody tej międzynarodowej inicjatywy w naszym mieście organizuje Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu. Start: 14 listopada.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to organizowany od 2008 roku w 150 krajach świata projekt promujący świadomy rozwój swojej kariery zawodowej i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, zaprosiliśmy do wzięcia udziału w tej akcji bytomskie szkoły, instytucje oraz organizacje pozarządowe. Podczas szeregu spotkań /od 14 do 20 listopada br. /kierowanych nie tylko do osób bezrobotnych, specjaliści przybliżą zainteresowanym zagadnienia związane z rozwijaniem własnego biznesu, zakładania start-upów czy budowania swojej marki – mówi Iwona Szczudło, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

W ramach bytomskiej odsłony Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w środę /16 listopada/ w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Łagiewnickiej 15 zaplanowano warsztaty „Własna firma. Formy zatrudnienia pracowników” skierowane do osób bezrobotnych i poszukujących pracy zainteresowanych zakładaniem i prowadzeniem własnej firmy. Spotkanie, poprzedzone poradą indywidualną, rozpocznie się o 9.00 i potrwa do 12.00.

Od poniedziałku /14 listopada/ do piątku /18 listopada/ zaplanowano zajęcia „Być przedsiębiorcą” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu praktycznych aspektów zakładania własnej działalności gospodarczej. Warsztaty odbędą się w Zespole Szkół Usługowo- Rzemieślniczych przy ul. Świętochłowickiej 10. Celem tych zajęć jest inspirowanie zarówno nauczycieli, jak i bytomskich uczniów do poszukiwania ciekawych form edukacji przedsiębiorczości.

W ramach ŚTP, w środę, 16 listopada w siedzibie PUP (sala nr 80) od 12.00 do 14.00 uruchomiony zostanie także punkt informacyjno-konsultacyjny dla tych, które myślą o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. Partnerem przedsięwzięcia jest Twoja Inicjatywa! Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.