Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Szpadzistki na podium

Szpadzistki na podium Data publikacji: 14 kwietnia 2014Kolejne sukcesy zanotowały zawodniczki Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego. Trzy brązowe medale wywalczyły nasze szpadzistki podczas Pucharu Żubrów w Krzeszowicach, zaś na turnieju Challenge Wratislavia, świetnie zaprezentowała się Martyna Adamska.

Brązowe krążki wywalczyły: Martyna Adamska, Patrycja Ziętek i Julia Gwóźdź, udowadniając tym samym, że należą do najlepszych w kraju.

Kolejny sukces Martyna Adamska zanotowała także podczas turnieju Challenge Wratislavia we Wrocławiu. Nasza reprezentantka zajęła świetne 6. miejsce na ponad 100 zawodniczek rywalizujących w jej kategorii wiekowej. W pierwszej dwudziestce uplasowały się: Oliwia Włoczka i Julia Gwóźdź, potwierdzając dobrą formę podczas największego w Europie turnieju szermierczego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Źródło: Bytomskie Towarzystwo Szermiercze

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.