Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Szombierki poznały rywali w IV lidze

Szombierki poznały rywali w IV lidze Data publikacji: 6 lipca 2016



Szombierki Bytom po spadku do IV ligi decyzją Śląskiego Związku Piłki Nożnej będą występowały w I grupie. Popularni Zieloni poznali również rywali w sezonie 2016/2017.

W grupie I zagrają oprócz Szombierek Bytom również trzej inni spadkowicze z III ligi – Ruch II Chorzów, Piast II Gliwice oraz Grunwald Ruda Śląska. Wśród innych zespołów z jakimi przyjdzie rywalizować naszym piłkarzom będą między innymi drużyny: Gwarka Tarnowskie Góry, Ruchu Radzionków, Sarmacji Będzin MKS Myszków, Slavii Ruda Śląska, Concordii Knurów czy Warty Zawiercie.

Treningi piłkarze Zielonych wznowią już w poniedziałek, 11 lipca, zaś runda jesienna sezonu 2016/2017 rozpocznie się prawdopodobnie 13 sierpnia.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.