Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Szlak Tysiąclecia

Szlak Tysiąclecia Data publikacji: 14 stycznia 2014Twórcą Szlaku Tysiąclecia był Zygmunt Kleszczyński, nietuzinkowa postać związana z oddziałami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Bytomiu i w Katowicach. Kleszczyński pochodził spod Przemyśla, a w Bytomiu zamieszkał po II wojnie światowej. Na Śląsku zdobył uznanie jako przewodnik turystyczny i krajoznawca.

Przebieg: Bytom – 13,1 km Radzionków – 22,8 km Świerklaniec – 31,7 km Sączów – 45,1 km Przeczyce – 52,9 km Siewierz – 67,6 km Łazy – 74,7 Centuria – 87 km Podzamcze – 98,5 km Skarżyce.

Odcinek Bytom - Świerklaniec – 21,2 km

Zobacz szczegółowy opis tego odcinka w „Bytom i okolice” Edwarda Wieczorka, str. 107 - 109


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.