Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Szlak Matki Ewy

Szlak Matki Ewy Data publikacji: 14 stycznia 2014Licząca zaledwie 800 m trasa otwarta w 2011 r., prowadząca od Miechowickiego kościoła Św. Krzyża, ulicą Dzierżona obok ruin pałacu Tiele-Wincklerów, następnie ul. Matki Ewy – do zespołu ewangelickiego Ostoja pokoju i Domku Matki Ewy (Ewy von Tiele-Winckler). Na jej przebiegu ustawiono 5 bogato ilustrowanych tablic, informujących o historii kościoła Św. Krzyża, historii zamku i rodziny von Tiele-Winckler, o miechowickim kościele ewangelickim, o historii zespołu budowli charytatywnych „Ostoja Pokoju” i życiu i działalność samej Matki Ewy – najmłodszego dziecka Waleski i Huberta von Tiele-Winckler. (Z przewodnika Edwarda Wieczorka "Bytom i okolice")

Polecamy stronę Szlaku Matki Ewy


Zdjęcia: M. Bieda

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.