Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkolny duch młodości, czyli uczniowie ZSU-R w Beceku

Szkolny duch młodości, czyli uczniowie ZSU-R w Beceku Data publikacji: 7 kwietnia 2016Na co dzień uczą się w klasach fryzjerskich, piekarniczych czy krawieckich, a ich szkolny grafik wypełniony jest zajęciami praktycznymi. Ale jest taki dzień w roku, kiedy uczniowie opuszczają mury szkoły, by zaprezentować to, w czym się kształcą.

Mowa o Gali Umiejętności Zawodowych, którą zorganizował Zespół Szkół Usługowo-Rzemieślniczych. Młodzi rzemieślnicy zaprezentowali swoje umiejętności zawodowe już po raz siedemnasty. Tradycyjnie już w foyer Beceku ustawione zostały stoiska promujące zawody: piekarnicze, cukiernicze, fryzjerskie czy gastronomiczne.

Goście mogli degustować wymyślne torty i ciasta, oryginalne przystawki i popularne klasyki, jak np. chleb ze smalcem czy bigos. Warto zaznaczyć, że w ramach tegorocznej gali tytuł Przyjaciela Szkoły wręczono Wernerowi Kalamorzowi, przedstawicielowi salonu fryzjerskiego „Irena”.

Po raz pierwszy też przyznano tytuły Absolwenta Przedsiębiorcy. Trafiły one do Anny Sosny, która prowadzi swój salonik fryzjerski w Świętochłowicach oraz do Sebastiana Pajora, właściciela warsztatu samochodowego.

Chcieliśmy w ten sposób wyróżnić naszych absolwentów, którzy nie bali się zainwestować otwierając swój własny biznes, a jednocześnie pokazać młodym, że nauka w szkole zawodowej to same korzyści. To właśnie z naszej szkoły na rynek pracy trafiają poszukiwani fachowcy m.in.: piekarze, cukiernicy, fryzjerzy, mechanicy samochodowi, elektrycy, a także specjaliści rzadkich zawodów, jak kominiarze i ogrodnicy – mów Piotr Lempa, dyrektor Zespołu Szkół Usługowo- Rzemieślniczych.

Obok prezentacji rzemiosła, młodzież z bytomskiej szkoły zaprezentowała dodatkowo swoje umiejętności sceniczne. Warto zaznaczyć, że w przygotowanie przedstawienia zaangażowała się cała szkoła, a na scenie zobaczyliśmy niemal połowę uczniów ZSU-R, na czele z dyrektorem szkoły.

Przypomnijmy, że Gala Umiejętności Zawodowych to impreza, która na stałe weszła do kalendarza imprez przygotowywanych z myślą o gimnazjalistach. Już wkrótce będą oni decydować o swojej dalszej ścieżce edukacyjnej, a prezentacja zawodów, w których mogą się kształcić, ma pomóc im wybrać najlepszą ofertę.

Imprezę objęli patronatem: prezydent Damian Bartyla, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.