Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkolna edycja MasterChefa

Szkolna edycja MasterChefa Data publikacji: 22 listopada 2017Znany program kulinarny MasterChef zawitał do Bytomia. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 wraz z uczestnikiem tegorocznej edycji programu, bytomianinem Mateuszem Günclem przygotowywali Śniadanie Marzeń. To kolejna impreza w ramach projektu ReAnimacja Stołówki.

20 listopada o tytuł mistrza rywalizowało 33 uczniów. Musieli przygotować zdrowe, urozmaicone, energetyczne, ale również estetyczne Śniadanie Marzeń. Wszystko pod czujnym okiem Mateusza Güncla i właścicielki restauracji Jadalnia – Eli Mejer. Choć zwycięzca był tylko jeden, to głównym założeniem imprezy było propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz wiara w marzenia, w swoje możliwości i pasję rozwoju.

Szkolny MasterChef był kolejną inicjatywą w ramach projektu ReAnimacji Stołówki. Organizatorem było Stowarzyszenie „Spełniamy Dziecięce Marzenia”, które do tej pory zakupiło nowe meble dla 430 stołujących się uczniów, remontuje wnętrze i sukcesywnie doposaża szkolną stołówkę. Aktualnie prowadzona jest akcja #szybanaszybko, polegająca na zbiórce pieniędzy na okno, przez które uczniowie odbierają posiłki.

Chętnych do pomocy zapraszamy na stronę www.spelniamydzieciecemarzenia.pl/reanimacja.
 

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: SP nr 45

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.