Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkoła podziękowała prezydentowi

Szkoła podziękowała prezydentowi Data publikacji: 15 maja 2018Bezpieczeństwo i komfort dzieci są najważniejsze – zapewnił dziś /15 maja/ prezydent Damian Bartyla, podczas spotkania z przedstawicielami SP 51 z Oddziałami Integracyjnymi, którzy podziękowali mu za utrzymanie podziału na grupy zajęć wf-u w klasach integracyjnych.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczyła zajęć wychowania fizycznego w klasach integracyjnych. Szkoła przy ul. Łużyckiej organizując zajęcia w-f, korzystała z możliwości podziału uczniów klas integracyjnych na mniejsze grupy. Jak podkreślają wuefiści, takie rozwiązanie jest zdecydowanie korzystniejsze dla dzieci, bo pozwala nie tylko zindywidualizować ich potrzeby, ale też zapewnić uczniom więcej uwagi. Nie bez znaczenia pozostają też kwestie bezpieczeństwa podczas zajęć.

Wydział Edukacji UM zamierzał skorzystać z możliwości połączenia zajęć wychowania fizycznego w grupę prowadzoną przez jednego nauczyciela. Po rozmowach z wuefistami zdecydowano jednak pozostać przy dotychczasowym rozwiązaniu.

Podczas dzisiejszego spotkania w ratuszu, nauczyciel wychowania fizycznego Jakub Kołodziejczyk oraz uczniowie szkoły podziękowali prezydentowi za wysłuchanie ich głosu,  zrozumienie i podjęcie decyzji dobrej dla całej społeczności szkolnej.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.