Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 stycznia 2018, Anastazy, Wincenty, Wiktor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego podsumowała kolejny rok

Data publikacji: 13 stycznia 2018123 uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego zostało uroczyście uhonorowanych podczas podsumowania Sezonu Sportowego 2017. Wyróżnieni przez szkołę uczniowie to medaliści krajowych i zagranicznych zawodów sportowych.

Złote, srebrne oraz brązowe medale, a także życiowe i drużynowe rekordy to powody do dumy uczniów bytomskich szkół sportowych. Gratulacje za swoje sportowe osiągnięcia po raz kolejny odebrali od dyrekcji szkół, pedagogów i trenerów oraz Prezydenta Bytomia, Damiana Bartyli.

Gratuluję wszystkim wspaniałych wyników i życzę kolejnych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Cieszę się, że potraficie z sukcesem łączyć uprawienie sportu na najwyższym poziomie z rzetelną, codzienną edukacją. Podziękowania należą się także Waszym rodzicom, nauczycielom i trenerom, bez których nie osiągnęlibyście tak dobrych wyników – powiedział podczas Balu Sportowca prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Warto wspomnieć, że wśród wyróżnionych uczniów znalazła się między innymi zawodniczka judo Natalia Kropska - wicemistrzyni świata juniorek młodszych oraz lekkoatletka Magdalena Stefanowicz, która zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata do lat 17.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego, czyli Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej rozpoczęły swoją działalność 1 września 2014 roku. Szkoła jest szansą dla młodych sportowców, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności w klasach: hokeja na lodzie, judo, koszykówki, lekkoatletyki oraz piłki nożnej.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.