Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego podsumowała kolejny rok

Data publikacji: 13 stycznia 2018123 uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego zostało uroczyście uhonorowanych podczas podsumowania Sezonu Sportowego 2017. Wyróżnieni przez szkołę uczniowie to medaliści krajowych i zagranicznych zawodów sportowych.

Złote, srebrne oraz brązowe medale, a także życiowe i drużynowe rekordy to powody do dumy uczniów bytomskich szkół sportowych. Gratulacje za swoje sportowe osiągnięcia po raz kolejny odebrali od dyrekcji szkół, pedagogów i trenerów oraz Prezydenta Bytomia, Damiana Bartyli.

Gratuluję wszystkim wspaniałych wyników i życzę kolejnych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Cieszę się, że potraficie z sukcesem łączyć uprawienie sportu na najwyższym poziomie z rzetelną, codzienną edukacją. Podziękowania należą się także Waszym rodzicom, nauczycielom i trenerom, bez których nie osiągnęlibyście tak dobrych wyników – powiedział podczas Balu Sportowca prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Warto wspomnieć, że wśród wyróżnionych uczniów znalazła się między innymi zawodniczka judo Natalia Kropska - wicemistrzyni świata juniorek młodszych oraz lekkoatletka Magdalena Stefanowicz, która zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata do lat 17.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego, czyli Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej rozpoczęły swoją działalność 1 września 2014 roku. Szkoła jest szansą dla młodych sportowców, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności w klasach: hokeja na lodzie, judo, koszykówki, lekkoatletyki oraz piłki nożnej.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.