Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lipca 2018, Bogna, Brygida, Apolinary

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Szermierze zaprezentują się w Hali na Skarpie

Szermierze zaprezentują się w Hali na Skarpie Data publikacji: 11 grudnia 2017Puchar Bytomia w Szermierce oraz Śląski Maraton Szermierczy Weteranów i Amatorów. To dwie imprezy, które w najbliższy weekend /16-17 grudnia/ zagoszczą w Hali na Skarpie. O tytuł najlepszych szermierzy będą walczyć zarówno młodzi, jak również starsi miłośnicy szpady, szabli i floretu.

Zawody rozpoczną się w sobotę, 16 grudnia o 10.00 rywalizacją wśród dzieci z rocznica 2008 i młodszych. Po nich o medale powalczą starsi szermierze oraz młodzicy. Dzień później, w niedzielę 17 grudnia do walki przystąpią dziewczęta, jak również odbędą się kolejne pojedynki w ramach Śląskiego Maratonu Szermierczego.

Impreza ma rangę międzynarodową, dzięki czemu oprócz polskich szermierzy mogą w nim wziąć udział również zawodnicy spoza naszego kraju. Tym samym zapowiada się emocjonujący turniej, na który zapraszamy do Hali na Skarpie. Szczegóły na plakacie.

Turniej odbędzie się pod patronatem prezydenta Bytomia, Damiana Bartyli, jak również został dofinansowany ze środków gminy Bytom.
Plakat BTS 2017czcionka.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.