Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Szermierze na fali

Szermierze na fali Data publikacji: 24 października 2017Rewelacyjną formę prezentują szermierze Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego i MDK nr 1 w Bytomiu, którzy dzięki świetnym występom zagwarantowali sobie udział w Pucharze Europy w niemieckim Klagenfurcie.

Na Puchar Europy zakwalifikowali się szermierze MDK nr 1 - Maciej Marcol i Patryk Adamczyk oraz reprezentantki Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego - Julia Gwóźdź, Oliwia Włoczka oraz Patrycja Ziętek. Na ich wielki sukces złożyły się medalowe występy w Pucharze Polski oraz krajowych turniejach. W nich nasi szermierze zajmują czołowe lokaty, dzięki czemu zdobywają cenne punkty do klasyfikacji ogólnopolskiej, a te z kolei decydują o możliwości wyjazdu na prestiżowe imprezy, które rozgrywane są w Europie.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.