Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Szermierka

Data publikacji: 12 grudnia 2013 

MIEJSCE:  
Szkoła Podstawowa nr 45  
41-907 Bytom-Szombierki
ul. Zakątek 20


Posługiwnie się  białą bronią ma bogatą historię, bowiem przez wieki był to najważniejszy sposób walki stosowany przez armie i całe narody. Od starożytności do dwudziestego wieku zmieniała się broń, jej rodzaj, budowa, co wpływa na style walki. Kopia, tarcza, miecz, rapier hiszpański, i włoski, lewak, szpada dworska, floret ćwiczebny, szabla - to kolejne etapy rozwoju nie tylko broni, ale tez stylów walki i sposobów nauczania szermierki.
  W połowie 18 wieku dostrzeżono w szermierce walory rekreacyjne i rozrywkowe. Zaczęto powoli wprowadząć turnieje, pokazy , mecze drużynowe oraz  zabezpieczenia np. maseczki, chroniące twarz podcza walki. Ruchy zawodników stały się bardziej złożone oraz szybsze. Obecnie szermierka dawniej nazywana fechtunkiem jest dyscypliną olimpijską .

Bytom umożliwia dzieciom i młodzieży poznanie tajników szermierki. W pracowni szermierczej zajęcia odbywają się w trzech działach – szpada dziewcząt, szpada chłopców i rekreacja. Na zajęciach szermierczych młodzi adepci sztuki władania szpadą  poznają tajniki tego pięknego sportu. Poczynając od nauki sposobów poruszania się po planszy (kroki, wypady, rzuty), trzymania i władania szpadą sportową, poznania różnorodnych działań technicznych (natarcia, uniki, sposoby obrony) uczymy wychowanków walczyć, aby mogli swoje umiejętności przenieść na plansze turniejów i zawodów sportowych. Uczestnicy zajęć poznają budowę broni szermierczej: szpady , floretu, szabli, zaznajamiają się   z przepisami i regulaminami rozgrywania zawodów. W trakcie zajęć prowadzone są również ćwiczenia kształtujące sprawność wszechstronną tj. szybkość, siłę , wytrzymałość, koordynację i zwinność ruchową. W procesie szkolenia nie zapominamy o wykształceniu w młodym człowieku umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów, stosowania zasad fair-play w sporcie i życiu oraz kształtowania nawyku samodoskonalenia i uporczywości w dążeniu do celu.
Aktywny udział w zajęciach szermierczych jest miłą formą spędzenia czasu wolnego,  przyczynia się do polepszenia stanu zdrowia i  podniesienia poziomu sprawności fizycznej.  Jest pomocny  także w  kształtowaniu zdrowego trybu życia dzieci i młodzieży.
Zajęcia z rekreacji proponują ciekawą ofertę ruchu dla każdego uczestnika od 10-18 roku życia bez względu na poziom sprawności ogólnej w myśl zasady „dla każdego coś miłego”. Uczestnicy zajęć oprócz poznawania i uczestnictwa w nowych ciekawych grach i zabawach sportowych doskonalą również tradycyjne, znane i bardzo lubiane dyscypliny sportowe tj. siatkówka, koszykówka czy piłka nożna. Uczestnicząc w zajęciach poprawiają ogólny rozwój, koordynację ruchową, kondycję i hartują swój organizm

KONTAKT
Piotr Bortel  - 501 451 769
pdbortel3@gazeta.pl


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.