Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Szachy

Data publikacji: 12 grudnia 2013 

SEKCJA SZACHOWA

MIEJSCE Młodziezowy Dom Kultury  nr2

                       Ul. Popiełuszki 9

                       41-902 Bytom

                       www.mdk2bytom.w.interia.pl

 

                       Klub Spółdzielczy Relaks

                       Ul. Zabrzańska 68

                       41-907 Bytom

 

                        Szkoła Podstawowa nr 54

                        Ul. Reptowska 86

                        41- 923 Bytom

HISTORIA

Sekcja szachowa „ Towarzystwo Społeczno Kulturalne Szombierki” istnieje już od 1953 roku i uczestniczy aktywnie w szachowym życiu naszego kraju. W 1999 roku rozpoczęła swoją działalność przy Klubie Spółdzielczym „Relaks”.

Sekcja jest jednostką ogólnodostępną, integrującą mieszkańców dzielnicy- lokatorów zasobów Bytomskiej Spółdzielni mieszkaniowej. W czasie prowadzonych zajęć spotykają się miłośnicy „królewskiej gry” , wszelkie podziały społeczne nie majawtedy większego znaczenia. Grają zarówno aktywni zawodowo jak i emeryci, renciści, dzieci i młodżież.Umiejętności szachowe również  nikogo nie dyskredytują zgodnie z maksymą „ Trening czyni mistrza”. Członkowie wymienionej sekcji biorą udział  w zawodach drużynowych i indywidualnych, organizowanych na terenie województwa i kraju.

Instruktor sekcji szachowej – Jarosław Baranowski od 2006 roku prowadził zajęcia kółka szachowego w Szkole Podstawowej nr 45, w których uczestniczyło kilkunastu adeptów gry szachowej. W bieżącym roku Jarosław Baranowski zawiesił na okres jednego roku swoją działalność. Indywidualnemu szkoleniu poddaje się kilkoro dzieci w ramach zajęć sekcyjnych.

 

KONTAKT

 Klaus Leska - 605-259-865
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.