Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

System Informacji Kulturalnej Bytomia - miasta energii kultury

System Informacji Kulturalnej Bytomia - miasta energii kultury


       Bytom rozpoczął realizację projektu mającego na celu budowę Systemu Informacji Kulturalnej. Rozwiązanie adresowane jest do mieszkańców, turystów, inwestorów i innych osób przebywających w naszym mieście, które chciałyby w ciekawy sposób spędzić swój wolny czas.
       W ramach działania Systemu informacji Kulturalnej "Priorytet 4 Kultura" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, Miasto Bytom otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 268 067,74 zł do projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia – miasta energii kultury. Całkowity koszt projektu opiewa na sumę 1 491 844,40 zł.
       Kluczowym elementem systemu będzie portal internetowy zawierający aktualny kompleksowy przewodnik po nadchodzących i cyklicznych imprezach organizowanych przez bytomskie instytucje związane z szeroko pojętą kulturą.
       Dla każdego wydarzenia będą określone:
- zakres tematyczny,
- czas i miejsce,
- organizator,
- sposób zakupu biletu bądź zdobycia zaproszenia.
       Środkami przekazu informacji o wydarzeniach kulturalnych będą citilighty i inforkioski ustawione w newralgicznych punktach miasta. Na citylightach będą prezentowane informacje zawarte w serwisie internetowym, a ich lokalizacja pozwoli na dostęp do informacji znacznie szerszemu kręgowi odbiorców. Infokioski będą w każdej dzielnicy Bytomia, a prezentowane na nich informacje pozwolą na sprawdzenie aktualnej oferty kulturalnej oraz kalendarza imprez na najbliższy czas.
       W ramach projektu będą przygotowane broszurki z informacjami o systemie i wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Bytomiu. Dystrybucją tych publikacji oraz udostępnianiem informacji w sposób tradycyjny będzie zajmował się pracownik Wydziału Kultury zatrudniony w punkcie informacji kulturalnej Urzędu Miejskiego. Ulotki, mapy i materiały informacyjne będą również dostępne w Biurze Promocji Bytomia.
       W projekcie uczestniczą 22 bytomskie instytucje kulturalne, które zaprezentują swoje repertuary oraz cykliczne wydarzenia kulturalne na wyświetlaczach, infokioskach i na stronie internetowej. Promowane będą walory miasta Bytom jako miasta kultury i turystyki. Mieszkańcy miasta, turyści i inwestorzy będą mieli nieograniczony i bezpłatny dostęp do aktualnej informacji o wydarzeniach kulturalnych.
       Aktualnie brakuje kompleksowej informacji o życiu kulturalnym Bytomia zebranej w jednym miejscu oraz uniwersalnego dostępu do niej, co powoduje ograniczenie liczby osób korzystających z oferty kulturalnej. Dotychczasowy sposób promowania wydarzeń kulturalnych, opierający się na tradycyjnych środkach przekazu w postaci plakatów, ulotek i ogłoszeń w mediach, nie znalazł wystarczająco szerokiej rzeszy odbiorców.
 

1.jpg


2.jpg
 

 

kwk roz.jpg

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

 

 


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.