Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

System Informacji Kulturalnej Bytomia - miasta energii kultury

System Informacji Kulturalnej Bytomia - miasta energii kultury


       Bytom rozpoczął realizację projektu mającego na celu budowę Systemu Informacji Kulturalnej. Rozwiązanie adresowane jest do mieszkańców, turystów, inwestorów i innych osób przebywających w naszym mieście, które chciałyby w ciekawy sposób spędzić swój wolny czas.
       W ramach działania Systemu informacji Kulturalnej "Priorytet 4 Kultura" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, Miasto Bytom otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 268 067,74 zł do projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia – miasta energii kultury. Całkowity koszt projektu opiewa na sumę 1 491 844,40 zł.
       Kluczowym elementem systemu będzie portal internetowy zawierający aktualny kompleksowy przewodnik po nadchodzących i cyklicznych imprezach organizowanych przez bytomskie instytucje związane z szeroko pojętą kulturą.
       Dla każdego wydarzenia będą określone:
- zakres tematyczny,
- czas i miejsce,
- organizator,
- sposób zakupu biletu bądź zdobycia zaproszenia.
       Środkami przekazu informacji o wydarzeniach kulturalnych będą citilighty i inforkioski ustawione w newralgicznych punktach miasta. Na citylightach będą prezentowane informacje zawarte w serwisie internetowym, a ich lokalizacja pozwoli na dostęp do informacji znacznie szerszemu kręgowi odbiorców. Infokioski będą w każdej dzielnicy Bytomia, a prezentowane na nich informacje pozwolą na sprawdzenie aktualnej oferty kulturalnej oraz kalendarza imprez na najbliższy czas.
       W ramach projektu będą przygotowane broszurki z informacjami o systemie i wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Bytomiu. Dystrybucją tych publikacji oraz udostępnianiem informacji w sposób tradycyjny będzie zajmował się pracownik Wydziału Kultury zatrudniony w punkcie informacji kulturalnej Urzędu Miejskiego. Ulotki, mapy i materiały informacyjne będą również dostępne w Biurze Promocji Bytomia.
       W projekcie uczestniczą 22 bytomskie instytucje kulturalne, które zaprezentują swoje repertuary oraz cykliczne wydarzenia kulturalne na wyświetlaczach, infokioskach i na stronie internetowej. Promowane będą walory miasta Bytom jako miasta kultury i turystyki. Mieszkańcy miasta, turyści i inwestorzy będą mieli nieograniczony i bezpłatny dostęp do aktualnej informacji o wydarzeniach kulturalnych.
       Aktualnie brakuje kompleksowej informacji o życiu kulturalnym Bytomia zebranej w jednym miejscu oraz uniwersalnego dostępu do niej, co powoduje ograniczenie liczby osób korzystających z oferty kulturalnej. Dotychczasowy sposób promowania wydarzeń kulturalnych, opierający się na tradycyjnych środkach przekazu w postaci plakatów, ulotek i ogłoszeń w mediach, nie znalazł wystarczająco szerokiej rzeszy odbiorców.
 

1.jpg


2.jpg
 

 

kwk roz.jpg

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

 

 


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.