Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Świętuj Dzień Ziemi w Parku Miejskim

Świętuj Dzień Ziemi w Parku Miejskim Data publikacji: 20 kwietnia 2016„Palący temat – niska emisja” – to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, w które jak co roku zaangażuje się również nasze miasto. W piątek, 22 kwietnia o 11.00 w Parku Miejskim im. F. Kachla zaplanowano wiele atrakcji z ekologią w tle.

W tym roku Dzień Ziemi 2016 poświęcono przybliżeniu uczestnikom imprezy problemów zwianych z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji. Każdy kto tego dnia odwiedzi Park Miejski, będzie mógł nie tylko zobaczyć występy artystyczne, ale też posłuchać ciekawego wykładu na temat zabytkowego parku w Śródmieściu.

W programie nie zabraknie też rozstrzygnięcia Miejskiego Konkursu Plastycznego „Bytom zielenią pisany” oraz wspólnego sadzenia roślin na terenie zaplecza Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy ul Tarnogórskiej. Warto wspomnieć, że od 9.00 w Cinema City CH Agora zaplanowano warsztaty ekologiczne „Przełącz się na czyste powietrze”.

Organizatorem imprezy jest Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1.
Dzień Ziemi.jpg

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.