Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Świętowały organizacje

Świętowały organizacje Data publikacji: 27 stycznia 2018Bytom może się pochwalić wspaniałymi społecznikami i działaczami organizacji pozarządowych. Wczoraj, w restauracji "Świetlik" odbyło się ich tradycyjne, doroczne spotkanie.

Noworoczne spotkanie organizacji pozarządowych to wspaniała okazja do podsumowania minionego roku i kreślenia planów na przyszły rok. W tym planowania najważniejszego wydarzenia "Dni Organizacji Pozarządowych", które wpisały się już na trwale w kalendarz bytomskich imprez.

W Bytomiu działa około pół tysiąca organizacji pozarządowych. Profil ich działalności jest bardzo bogaty – począwszy od pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym poprzez działalność kulturalną, sportową i wsparcie doradcze. Urząd Miejski w Bytomiu prowadzi specjalistyczne biuro ukierunkowane na pomoc i ułatwienie działalności wszystkim organizacją.

Tradycyjne noworoczne spotkanie przedstawicieli trzeciego sektora odbyło się 26 stycznia w symbolicznym dla bytomskich NGO-sów miejscu - restauracji „Świetlik” – założonej i prowadzonej przez Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej. W części artystycznej wystąpili Danusia Ungier i Daniel Nowak - to utalentowani 12 latkowie z Bytomia. Ich ogromną pasją jest muzyka. Śpiewają i solo i w duecie pod nazwą: Piękny i Bestia… Są laureatami wielu konkursów o szczeblu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim. W roku 2017 każde z nich otrzymało Nagrodę Prezydenta za liczne sukcesy w muzyce i wysokie wyniki w nauce.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.