Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Świętowali w Łagiewnikach

Świętowali w Łagiewnikach Data publikacji: 17 grudnia 2017Na wczorajszej /16 grudnia/ wigilii w Łagiewnikach zjawiło się kilkaset osób, aby wspólnie  przeżyć świąteczny czas. Były pierogi z kapustą i grzybami, bigos, żur oraz barszcz. Organizator zapewnił wiele atrakcji dla dzieci oraz starszych gości.

O część artystyczną zadbali uczniowie łagiewnickich szkół oraz przedszkoli. W trakcie imprezy dzieci stworzyły łańcuch choinkowy, który miał około 200 metrów. Planujemy zawiesić go na oświetlonej choince przy ulicy Świętochłowickiej – powiedział Michał Lewicki, organizator wigilii.

Dorośli mogli zakupić świąteczne wyroby przygotowane przez uczniów, a wszyscy głosowali na najładniejszą Eko Bombkę. Było z czego wybierać. Na konkurs trafiły 53 prace. W ramach akcji Świąteczna Łapa przeprowadzono zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla bezdomnych zwierząt: koce, karmy, legowiska, kuwety, żwirki, ręczniki, ubranka itp.

Organizatorem spotkania było stowarzyszenie Aktywne Łagiewniki, którego prezesem jest bytomski radny, Michał Lewicki.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Stowarzyszenie Aktywne Łagiewniki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.