Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 listopada 2018, Aniela, Klaudyna, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Świętowali Dzień Weterana

Świętowali Dzień Weterana Data publikacji: 14 września 2018Dzień Weterana to okazja, by podziękować za bohaterstwo, odwagę, kultywowanie wartości i przekazywanie ich następnym pokoleniom – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas obchodów w Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Miechowicach.

Tego dnia na maszt wciągnięto flagę oraz złożono kwiaty i zapalono znicze pod pamiątkowym obeliskiem. W prowadzonym zgodnie z kombatanckimi tradycjami ośrodku uroczystość Dnia Weterana świętowana jest już od kilku lat. Podczas imprezy, którą uświetnił występ orkiestry wojskowej, prezydent Damian Bartyla wręczył odznaczenia zasłużonym mieszkańcom oraz złożył życzenia dyrekcji „Kombatanta”.

Dzień Weterana jest wspaniałą okazją do spotkania i ważnych rozmów o Polsce, zwłaszcza teraz, gdy obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości – mówił prezydent Damian Bartyla.

Dom Pomocy Społecznej Kombatant w Miechowicach rozpoczął swoją działalność ponad 30 lat temu. Przeznaczony jest dla 125 osób przebywających w nim na stałe. Zapewnia kompleksowe wsparcie i całodobową opiekę. Dom kultywuje tradycje kombatanckie, w tym duchu odbywa się wiele imprez i uroczystości okazjonalnych.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.