Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 listopada 2018, Aniela, Klaudyna, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Święto Straży Miejskiej

Święto Straży Miejskiej Data publikacji: 8 września 2018Życząc Wam z okazji Dnia Straży Miejskiej pomyślności i satysfakcji z pracy, a także wytrwałości i siły w podejmowaniu kolejnych wyzwań służbowych, dziękuję jednocześnie za codzienną, sumienną służbę na rzecz miasta i mieszkańców – mówił podczas święta Straży Miejskiej Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Piątkowe uroczystości z okazji Dnia Straży Miejskiej rozpoczęły się uroczystym apelem, podczas którego komendant Straży Miejskiej oraz prezydent Bytomia wręczyli nagrody i nominacje dla 17 funkcjonariuszy Straży Miejskiej, a także nagrodzili najlepszego strażnika. Został nim starszy inspektor Marek Fusiek. Wczorajsze obchody były również okazją do podsumowania pracy bytomskich strażników, którzy w 2017 roku przyjęli ponad 8400 skarg, przeprowadzili ponad 200 tysięcy różnego rodzaju kontroli, a także odnotowali dzięki monitoringowi miejskiemu ponad 1200 wykroczeń.

Wasza służba, w której egzekwujecie przestrzeganie przepisów prawa, ochraniacie porządek publiczny, ale również niesiecie pomoc mieszkańcom Bytomia, ma ogromny wpływ na postrzeganie naszego miasta jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego
– mówił, dziękując bytomskim strażnikom prezydent Bartyla.

Warto dodać, że Straż Miejska w Bytomiu została powołana zarządzeniem Prezydenta Bytomia z 18 marca 1991 roku. Bytomscy strażnicy codziennie wykonują zadania z zakresu ochrony porządku publicznego, wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego. Należą do nich między innymi: interwencje z zakresu stanu sanitarno – porządkowego nieruchomości, zaśmiecania, niedozwolonego prowadzenia działalności handlowej, a także kontrole zagrożeń i obserwacje związane z letnim i zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży w mieście.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.