Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Święto Policji

Święto Policji Data publikacji: 8 lipca 2016Choć Święto Policji przypada 24 lipca, bytomscy funkcjonariusze świętowali już wczoraj /7lipca/. Tego dnia w Teatrze Rozbark rozpoczęła się uroczysta akademia. Tradycyjnie już wręczono nagrody i awanse wyróżniającym się policjantom.

Podczas uroczystości Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, Roman Rabsztyn wraz z szefem bytomskiego garnizonu, Karolem Fajerem, wręczył 129 policjantkom i policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne (1 w korpusie oficerów młodszych, 73 w korpusie aspirantów, 55 w korpusie podoficerów).

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Krzysztof Justyński za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przedterminowo mianował na wyższe stopnie policyjne 5 funkcjonariuszy bytomskiego garnizonu.

W uroczystościach uczestniczył Damian Bartyla, prezydent Bytomia, który wspólnie z komendantem Karolem Fajer za szczególne osiągnięcia w służbie nagrodził 86 policjantów oraz 10 pracowników cywilnych bytomskiej komendy.

Podczas akademii ogłoszono także wyniki konkursu na najlepszego dzielnicowego zorganizowanego wspólnie przez bytomską komendę i Urząd Miejski w Bytomiu.

Zwycięzcą został starszy aspirant Adam Prugar – dzielnicowy z Komisariatu V w Stroszku. Z kolei policjantem z powołania został starszy aspirant Jacek Więckowski - dzielnicowy z Komisariatu I w Miechowicach.


 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.