Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Święto Biblioteki

Święto Biblioteki Data publikacji: 20 października 2016Czytanie książek, spektakl teatralno – muzyczny, pokaz filmu, spotkania autorskie oraz zajęcia dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie w ramach Święta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu, na które zapraszamy już w sobotę, 22 października o 13.00.

W programie zaplanowano o 13.00 zajęcia dla dzieci, zaś dla dorosłych pokaz filmu „Internowane” zrealizowanego przez Fundację Teatralną. Ekranizacja opowiada o Ośrodku Odosobnienia Internowanych w Bytomiu-Miechowicach. Przedstawia historię obozu, który znajdował się w obecnie działającym tam Domu Pomocy Społecznej Wędrowiec. Do ośrodka trafiały kobiety oskarżane o działalność opozycyjną. Podczas filmu można przekonać się, w jakich warunkach przebywały, żyły, jak radziły sobie z uwięzieniem oraz budowaniem poczucia wspólnoty. O 14.00 zaplanowano czytanie prozy Grażyny Jagielskiej w wykonaniu Katarzyny Błaszczyńskiej i Bartłomieja Błaszczyńskiego - aktorów Teatru Śląskiego w Katowicach. Z kolei na 14.30 zapraszamy do obejrzenia spektaklu teatralno – muzycznego dla dzieci „Harmider”.

W drugiej części Święta Biblioteki będziemy mogli posłuchać fragmentów prozy Szczepana Twardocha /godz. 15.30/, zobaczyć spektakl o Fryderyku Chopinie „Lato w Nohant” /godz. 16.00/ oraz spotkać się z urodzoną w Bytomiu – Weroniką Murek, autorką książki „Uprawę roślin południowych metodą Miczurina”, uznaną za jedną z najlepszych w 2015 roku.

Na zakończenie imprezy organizatorzy zaplanowali czytanie prozy Thomasa Bernharda w wykonaniu Antoniego Gryzika – aktora Teatru Śląskiego.

Zapraszamy miłośników książek, filmów, teatru, ale również rodziców z dziećmi do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 3. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu oraz Fundacja „Teatralna” z Katowic. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp wolny!
22.10.16.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.