Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Świetny początek bytomskiego hokeja

Świetny początek bytomskiego hokeja Data publikacji: 11 września 2017Od zwycięstwa rozpoczęły swoje mecze drużyny TMH Polonia Bytom. Hokeiści pokonali u siebie Naprzód Janów Katowice 6:1, zaś hokeistki dwukrotnie ograły Kojotki Naprzód Janów Katowice /7:1 oraz 2:0/.

Hokeiści Polonii Bytom mimo że przegrywali po czterech minutach 0:1, zdołali wygrać pierwszą tercję 2:1. W kolejnych dwóch dołożyli jeszcze cztery bramki, wygrywając ostatecznie 6:1. Z kolei nasze „złotka” dwukrotnie ograły zespół Naprzodu Janów /7:1 oraz 2:0/, dzięki czemu po dwóch kolejkach są już liderkami tabeli Polskiej Ligi Hokeja Kobiet.

Już w środę, 13 września nasi hokeiści zagrają na wyjeździe z zespołem SMS PZHL Katowice, zaś 15 września u siebie z Mistrzem Polski – Cracovią Kraków.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.