Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Świetlówki

Świetlówki Data publikacji: 13 grudnia 2013Bądź eko! Segreguj świetlówki

Na około 35 mln sztuk szacuje się zużycie świetlówek w skali roku w naszym kraju. Dzięki współpracy, jaką Bytom zawiązał z ElektroEko Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA uznanych za niebezpieczne odpadów (zawierają rtęć i luminofory) w postaci zużytych świetlówek będzie można się pozbyć w ekologiczny sposób.

ElektroEko realizuje pilotażowy projekt zbierania zużytych świetlówek kompaktowych z gospodarstw domowych. Program ten zakłada zamontowanie specjalnych pojemników na zużyte świetlówki kompaktowe na terenach zamkniętych/strzeżonych osiedli mieszkaniowych, w zamkniętych pomieszczeniach śmietnikowych oraz w budynkach administracji osiedla.

W ramach projektu w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2, ul. Strzelców Bytomskich 21, ul. Olejniczaka 22 oraz ul. Smolenia 35 zostały ustawione pojemniki na zużyte świetlówki kompaktowe.

Zarządcy nieruchomości, spółdzielnie mieszkaniowe mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie można poprzez zgłoszenie lokalizacji pojemników na formularzu dostępnym na: www.zuzyteswietlowki.pl (zakładka: inicjatywy, formularz zamówienia) lub poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego wraz ze zgłoszeniem lokalizacji pojemników w postaci pliku excel na adres e-mail: magdalena.barbas@elektroeko.pl

Mapka lokalizacyjna

 Zdjęcia: www.zuzyteswietlowki.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.