Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 sierpinia 2018, Konstancja, Emilia, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Świetlica jak nowa dzięki wolontariuszom

Świetlica jak nowa dzięki wolontariuszom Data publikacji: 21 września 20166 tys. zł kosztował remont świetlicy Oddziału Klinicznego Pediatrii Szpitala Specjalistycznego Nr 2. Pieniądze na ten cel przekazała fundacja ING Dzieciom w ramach konkursu dla pracowników„Dobry pomysł”.

Konkurs polega na tym, że pracownicy placówki składają projekty działań pomocowych w szpitalach czy domach dziecka. Pomysłodawczynią działań w bytomskim szpitalu była Aneta Rastawiecka, liderka projektu. Był to niejako dowód wdzięczności za opiekę nad synem, który wcześniej przebywał w Szpitalu nr 2. Projekt zyskał najwyższą dotację od banku. Za tę kwotę odmalowano ściany i sufit, kupiono żaluzje, stoliki, szafki i lampy. Remont świetlicy przeprowadzili wolontariusze fundacji wraz z pracownikami szpitala. Zalazł się też darczyńca, który ufundował nową podłogę.

Mali pacjenci, którzy będą korzystali ze świetlicy będą spoglądać na bajkowe postaci na ścianach – artystycznym zdobieniem ścian zajęła się Natasza Remesz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Warto dodać, że atrakcyjnie zaaranżowana świetlica została również odpowiednio wyposażona. Dwa miesiące temu Fundacja Zaczytani przekazała szpitalowi kilkaset książek, które zasiliły Oddział Laryngologii Dzieci i Oddział Chirurgii Dzieci, a teraz również będzie można korzystać z nich w świetlicy Oddziału Klinicznego Pediatrii.

To już trzecia inwestycja w Szpitalu nr 2 zrealizowana dzięki Fundacji ING Dzieciom. Poprzednio wyremontowano salkę rehabilitacyjną i salę i salę Oddziału Klinicznego Pediatrii.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Szpital nr 2 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.