Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 listopada 2018, Waleria, Salomea, Grzegorz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Świetlica jak nowa dzięki wolontariuszom

Świetlica jak nowa dzięki wolontariuszom Data publikacji: 21 września 20166 tys. zł kosztował remont świetlicy Oddziału Klinicznego Pediatrii Szpitala Specjalistycznego Nr 2. Pieniądze na ten cel przekazała fundacja ING Dzieciom w ramach konkursu dla pracowników„Dobry pomysł”.

Konkurs polega na tym, że pracownicy placówki składają projekty działań pomocowych w szpitalach czy domach dziecka. Pomysłodawczynią działań w bytomskim szpitalu była Aneta Rastawiecka, liderka projektu. Był to niejako dowód wdzięczności za opiekę nad synem, który wcześniej przebywał w Szpitalu nr 2. Projekt zyskał najwyższą dotację od banku. Za tę kwotę odmalowano ściany i sufit, kupiono żaluzje, stoliki, szafki i lampy. Remont świetlicy przeprowadzili wolontariusze fundacji wraz z pracownikami szpitala. Zalazł się też darczyńca, który ufundował nową podłogę.

Mali pacjenci, którzy będą korzystali ze świetlicy będą spoglądać na bajkowe postaci na ścianach – artystycznym zdobieniem ścian zajęła się Natasza Remesz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Warto dodać, że atrakcyjnie zaaranżowana świetlica została również odpowiednio wyposażona. Dwa miesiące temu Fundacja Zaczytani przekazała szpitalowi kilkaset książek, które zasiliły Oddział Laryngologii Dzieci i Oddział Chirurgii Dzieci, a teraz również będzie można korzystać z nich w świetlicy Oddziału Klinicznego Pediatrii.

To już trzecia inwestycja w Szpitalu nr 2 zrealizowana dzięki Fundacji ING Dzieciom. Poprzednio wyremontowano salkę rehabilitacyjną i salę i salę Oddziału Klinicznego Pediatrii.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Szpital nr 2 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.