Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Świetlica jak nowa dzięki wolontariuszom

Świetlica jak nowa dzięki wolontariuszom Data publikacji: 21 września 20166 tys. zł kosztował remont świetlicy Oddziału Klinicznego Pediatrii Szpitala Specjalistycznego Nr 2. Pieniądze na ten cel przekazała fundacja ING Dzieciom w ramach konkursu dla pracowników„Dobry pomysł”.

Konkurs polega na tym, że pracownicy placówki składają projekty działań pomocowych w szpitalach czy domach dziecka. Pomysłodawczynią działań w bytomskim szpitalu była Aneta Rastawiecka, liderka projektu. Był to niejako dowód wdzięczności za opiekę nad synem, który wcześniej przebywał w Szpitalu nr 2. Projekt zyskał najwyższą dotację od banku. Za tę kwotę odmalowano ściany i sufit, kupiono żaluzje, stoliki, szafki i lampy. Remont świetlicy przeprowadzili wolontariusze fundacji wraz z pracownikami szpitala. Zalazł się też darczyńca, który ufundował nową podłogę.

Mali pacjenci, którzy będą korzystali ze świetlicy będą spoglądać na bajkowe postaci na ścianach – artystycznym zdobieniem ścian zajęła się Natasza Remesz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Warto dodać, że atrakcyjnie zaaranżowana świetlica została również odpowiednio wyposażona. Dwa miesiące temu Fundacja Zaczytani przekazała szpitalowi kilkaset książek, które zasiliły Oddział Laryngologii Dzieci i Oddział Chirurgii Dzieci, a teraz również będzie można korzystać z nich w świetlicy Oddziału Klinicznego Pediatrii.

To już trzecia inwestycja w Szpitalu nr 2 zrealizowana dzięki Fundacji ING Dzieciom. Poprzednio wyremontowano salkę rehabilitacyjną i salę i salę Oddziału Klinicznego Pediatrii.

 


Autor: iwo
Zdjęcia: Szpital nr 2 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.