Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 maja 2018, Juliusz, Magdalena, Jan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

OSI zmienia Bytom. Remont Beceku za ponad 7 mln zł

Prawie 7,8 mln zł będzie kosztował remont Bytomskiego Centrum Kultury (wartość projektu). Prace rozpoczęły się kilka dni temu, a ich efekty będzie można zobaczyć z początkiem 2019r. To kolejny budynek w mieście remontowany w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji ze środków unijnych.

Było biuro, będzie mieszkanie! Propozycja dla młodych

Dwa czterdziestometrowe lokale czekają na młodych bytomian! Kiedyś były biurami, ale TBS przekształci je w mieszkania. Bytom testuje pierwszy model dostępnego mieszkalnictwa w ramach projektu pilotażowego rewitalizacji. Chętni mogą zgłaszać się do 28 maja.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Świetlica jak nowa dzięki wolontariuszom

Świetlica jak nowa dzięki wolontariuszom Data publikacji: 21 września 20166 tys. zł kosztował remont świetlicy Oddziału Klinicznego Pediatrii Szpitala Specjalistycznego Nr 2. Pieniądze na ten cel przekazała fundacja ING Dzieciom w ramach konkursu dla pracowników„Dobry pomysł”.

Konkurs polega na tym, że pracownicy placówki składają projekty działań pomocowych w szpitalach czy domach dziecka. Pomysłodawczynią działań w bytomskim szpitalu była Aneta Rastawiecka, liderka projektu. Był to niejako dowód wdzięczności za opiekę nad synem, który wcześniej przebywał w Szpitalu nr 2. Projekt zyskał najwyższą dotację od banku. Za tę kwotę odmalowano ściany i sufit, kupiono żaluzje, stoliki, szafki i lampy. Remont świetlicy przeprowadzili wolontariusze fundacji wraz z pracownikami szpitala. Zalazł się też darczyńca, który ufundował nową podłogę.

Mali pacjenci, którzy będą korzystali ze świetlicy będą spoglądać na bajkowe postaci na ścianach – artystycznym zdobieniem ścian zajęła się Natasza Remesz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Warto dodać, że atrakcyjnie zaaranżowana świetlica została również odpowiednio wyposażona. Dwa miesiące temu Fundacja Zaczytani przekazała szpitalowi kilkaset książek, które zasiliły Oddział Laryngologii Dzieci i Oddział Chirurgii Dzieci, a teraz również będzie można korzystać z nich w świetlicy Oddziału Klinicznego Pediatrii.

To już trzecia inwestycja w Szpitalu nr 2 zrealizowana dzięki Fundacji ING Dzieciom. Poprzednio wyremontowano salkę rehabilitacyjną i salę i salę Oddziału Klinicznego Pediatrii.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Szpital nr 2 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.