Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Światowe Dni Młodzieży w Bytomiu

Światowe Dni Młodzieży w Bytomiu Data publikacji: 18 lipca 2016Choć główne uroczystości w ramach Światowych Dni Młodzieży odbędą się już za tydzień w Krakowie, około 200 pielgrzymów przyjedzie także do Bytomia. Z myślą o nich, w niedzielę, 24 lipca w Parku Miejskim odbędzie się niezwykły festyn.

O 16.00 w muszli koncertowej wystąpią m.in. bytomska wokalistka, Katarzyna Grzesiek, Górnicza Orkiestra Dętą Bytom, Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk, orkiestra działająca przy bytomskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej oraz zespół Wszystkiego Dobrego, tworzący swoją muzykę do ponadczasowej poezji ks. Jana Twardowskiego.

Przypomnijmy, że Światowe Dni Młodzieży, których inicjatorem był św. Jan Paweł II, ostatni raz odbywały się w Polsce 1991 roku. W przygotowanie wizyty zagranicznych pielgrzymów w naszym mieście zaangażowały się zarówno bytomskie parafie, instytucje kultury, jaki i miejskie służby bezpieczeństwa.

Wśród goszczących w Bytomiu młodych katolików znajdą się m.in. grupy z Recklinghausen, Nigerii, Panamy, Brazylii czy krajów Bliskiego Wschodu. W programie pobytu pielgrzymów w naszym mieście nie zabraknie wycieczki po Bytomiu, przejażdżki wąskotorówką do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach oraz zajęć w Hali na Skarpie czy torkaciku.

Pobierz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.