Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Świąteczny tramwaj znowu w Bytomiu

Świąteczny tramwaj znowu w Bytomiu Data publikacji: 18 grudnia 2013W naszym mieście tramwaj pojawi się jeszcze w niedzielę (29 grudnia) oraz w piątek (3 stycznia).

Organizator imprezy - Muzeum Śląskie w Katowicach zadbało, by przybliżyć wszystkim odwiedzającym tramwaj bożonarodzeniowe tradycje. W świątecznym pojeździe zobaczymy szopkę, postacie aniołów, kozę kolędniczą oraz choinki przybrane ozdobami z papieru, słomy i malowanych wiórków drewnianych. Atrakcją dla odwiedzających z pewnością będą archiwalne fotografie i pocztówki bożonarodzeniowe.

Poprzednie akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu, którzy chętnie w rodzinnym gronie podróżowali muzealnym tramwajem. Ostatnią akcję odwiedziło blisko 4500 osób. W Bytomiu świąteczną ekspozycję będziemy mogli zobaczyć jeszcze 29 grudnia i 3 stycznia 2014 roku.

Szczegółowy rozkład jazdy oraz informacje znajdziemy na stronie www.muzeumslaskie.pl

Przejazd tramwajem jest bezpłatny.

Zobacz rozkład jazdy


Autor: Tomasz Sanecki

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.