Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Świątecznie i z pomysłem

Świątecznie i z pomysłem Data publikacji: 7 grudnia 2016Ponad 200 prac zgłoszono do konkursu „Choinkowa eko-ozdoba” zorganizowanego przez Urząd Miejski w Bytomiu. Znamy już laureatów najpiękniejszych ozdób. Wśród prac zgłoszonych przez dzieci i młodzież z bytomskich przedszkoli i szkół znalazły się m.in. oryginalne choinki zrobione z plastikowych widelców czy płyt CD.

W imponującym zbiorze świątecznych akcesoriów, do których wykonania użyto materiałów wtórnych, znalazł się też domek z piernika, który autorka stworzyła z opakowań po serkach, anioły z papieru, a także bożonarodzeniowy świąteczny wianek z... nakrętek i korków. Swoją kreatywnością i zaangażowaniem dzieci po raz kolejny postawiły jury przed trudnym wyborem.

Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył wieniec adwentowy Antoniego Bajdy ze Szkoły Podstawowej nr 45. Drugim miejscem została nagrodzona choinka z płyt CD” Mikołaja Poprawy ze Szkoły Podstawowej nr 6, a z trzeciego miejsca cieszył się Kamil Balko z PSB-ZS, autor oryginalnej bombki z drutu.

Przyznano też wyróżnienia. Trafiły one do: Anny Korczak i Aleksandry Lubińskiej z PSB Technikum nr 2 („Choinka z wiórek z kredek temperówki”), Wiktorii Kozielskiej ze Szkoły Podstawowej nr 9 („Choinka z papieru makulaturowego”), Michała Piotraka i Klaudiusza Płachcińskiego ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego („Choinka wytłoczkowa”), Aleksandry Barszczak z PSB („Aniołek z plastikowej szybki”), Oliwii Madejskiej i Wiktorii Muc („Aniołek z książki”), Julii Białek ze Szkoły Podstawowej nr 6 („Chatka z piernika”), Karoliny Nowakowskiej z PSB-ZS( „Kula śnieżna), Pauliny Knop ze Szkoły Podstawowej nr 37 („Bałwanek”).

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.