Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Świadectwa rozdane! Rok szkolny zakończony

Świadectwa rozdane! Rok szkolny zakończony Data publikacji: 23 czerwca 2017Były serdeczne uściski, podziękowania, życzenia udanych wakacji i łzy wzruszenia. W szkołach zabrzmiał dziś ostatni dzwonek.

23 czerwca rok szkolny 2016/2017 pożegnało w naszym mieście 16 tys. 206 uczniów, z czego 8 tys. 241 uczniów szkół podstawowych, 3 tys. 560 uczniów szkół gimnazjalnych, 1 625 uczniów liceów ogólnokształcących, 1 951 uczniów techników i 829 uczniów szkół zawodowych.

Miejskie, uroczyste zakończenie roku szkolnego nastąpiło w Gimnazjum nr 15 w Stolarzowicach. Dzisiejsza uroczystość podsumowuje 10 miesięcy wytężonej nauki i pracy bytomskich szkół. Szkoła to nie tylko budynek czy instytucja, lecz ludzie, którzy w odpowiedzialny i twórczy sposób ze sobą współpracują dla realizacji najważniejszych celów - podkreślił prezydent Bytomia Damian Bartyla.

W imieniu władz samorządowych prezydent podziękował dyrektorom bytomskich szkół, całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracyjnym i obsługi za pełną poświęceń pracę. Za okazanie uczniom, że są ważni i mogą na Was zawsze liczyć, za trud włożony w wychowanie młodych bytomian - mówił Bartyla.

Po długo wyczekiwanych przez dzieci i młodzież wakacjach, we wrześniu w szkolnych ławkach zasiądzie 1271 pierwszoklasistów, z czego tylko 55 z nich będą stanowiły 6-latki.

Wyjątkowe pożegnanie uczniów i absolwentów odbyło się również dzisiaj, 23 czerwca w Zespole Szkół Medyczno – Społecznych w Bytomiu. Po raz pierwszy w historii szkoły jej mury opuścili bowiem technicy ortopedzi. Łącznie rok szkolny zakończyło prawie 300 uczniów, z czego 123 to absolwenci ośmiu kierunków „Medyka”.

Wśród tegorocznych absolwentów szkoły są uczniowie, którzy kształcili się na kierunkach: technik usług kosmetycznych, technik masażysta, technik sterylizacji medycznej, opiekun medyczny, asystentka stomatologiczna, higienista stomatologiczna, florysta oraz po raz pierwszy technik ortopeda.

Podczas uroczystości najlepsi uczniowie i słuchacze otrzymali nagrody rzeczowe i listy gratulacyjne, zaś absolwenci listy polecające do pracodawców, co umożliwi im szybsze znalezienie pracy w swoim wyuczonym zawodzie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.