Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Świadectwa rozdane! Rok szkolny zakończony

Świadectwa rozdane! Rok szkolny zakończony Data publikacji: 23 czerwca 2017Były serdeczne uściski, podziękowania, życzenia udanych wakacji i łzy wzruszenia. W szkołach zabrzmiał dziś ostatni dzwonek.

23 czerwca rok szkolny 2016/2017 pożegnało w naszym mieście 16 tys. 206 uczniów, z czego 8 tys. 241 uczniów szkół podstawowych, 3 tys. 560 uczniów szkół gimnazjalnych, 1 625 uczniów liceów ogólnokształcących, 1 951 uczniów techników i 829 uczniów szkół zawodowych.

Miejskie, uroczyste zakończenie roku szkolnego nastąpiło w Gimnazjum nr 15 w Stolarzowicach. Dzisiejsza uroczystość podsumowuje 10 miesięcy wytężonej nauki i pracy bytomskich szkół. Szkoła to nie tylko budynek czy instytucja, lecz ludzie, którzy w odpowiedzialny i twórczy sposób ze sobą współpracują dla realizacji najważniejszych celów - podkreślił prezydent Bytomia Damian Bartyla.

W imieniu władz samorządowych prezydent podziękował dyrektorom bytomskich szkół, całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracyjnym i obsługi za pełną poświęceń pracę. Za okazanie uczniom, że są ważni i mogą na Was zawsze liczyć, za trud włożony w wychowanie młodych bytomian - mówił Bartyla.

Po długo wyczekiwanych przez dzieci i młodzież wakacjach, we wrześniu w szkolnych ławkach zasiądzie 1271 pierwszoklasistów, z czego tylko 55 z nich będą stanowiły 6-latki.

Wyjątkowe pożegnanie uczniów i absolwentów odbyło się również dzisiaj, 23 czerwca w Zespole Szkół Medyczno – Społecznych w Bytomiu. Po raz pierwszy w historii szkoły jej mury opuścili bowiem technicy ortopedzi. Łącznie rok szkolny zakończyło prawie 300 uczniów, z czego 123 to absolwenci ośmiu kierunków „Medyka”.

Wśród tegorocznych absolwentów szkoły są uczniowie, którzy kształcili się na kierunkach: technik usług kosmetycznych, technik masażysta, technik sterylizacji medycznej, opiekun medyczny, asystentka stomatologiczna, higienista stomatologiczna, florysta oraz po raz pierwszy technik ortopeda.

Podczas uroczystości najlepsi uczniowie i słuchacze otrzymali nagrody rzeczowe i listy gratulacyjne, zaś absolwenci listy polecające do pracodawców, co umożliwi im szybsze znalezienie pracy w swoim wyuczonym zawodzie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.