Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukces bytomskiej biegaczki!

Sukces bytomskiej biegaczki! Data publikacji: 25 lipca 2016Człowiek jest niezwyciężony, jeżeli tylko tego chce. Wykonałam zadanie, jakie sobie postawiłam. Jestem bardzo szczęśliwa – powiedziała po biegu Beata Adamczyk-Nowak, która wygrała w weekend Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku Zdroju „Super Trail” w kategorii K40 na dystansie 130 km!

Zwycięstwo Beaty Adamczyk-Nowak to ogromny sukces naszej biegaczki. Reprezentująca Miechowicką Grupę Biegowa zawodniczka pokonała całą, 130-kilometrową trasę w czasie 22 godzin, 42 minut i 22 sekund.

O trudności trasy niech świadczy fakt, że najwyższy punkt znajdował się na Śnieżniku, a więc 1425 m. n.p.m, zaś najniższy w Długopolu /382 m. n.p.m/, a więc różnica wysokości wynosiła aż 1021 metrów. Mimo to nasza biegaczka rewelacyjnie poradziła sobie z bardzo trudną trasą i wygrała swoją grupę wiekową.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Beata Adamczyk-Nowak

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.