Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 listopada 2017, Albert, Janusz, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Sukces bytomskiej biegaczki!

Sukces bytomskiej biegaczki! Data publikacji: 25 lipca 2016

Człowiek jest niezwyciężony, jeżeli tylko tego chce. Wykonałam zadanie, jakie sobie postawiłam. Jestem bardzo szczęśliwa – powiedziała po biegu Beata Adamczyk-Nowak, która wygrała w weekend Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku Zdroju „Super Trail” w kategorii K40 na dystansie 130 km!

Zwycięstwo Beaty Adamczyk-Nowak to ogromny sukces naszej biegaczki. Reprezentująca Miechowicką Grupę Biegowa zawodniczka pokonała całą, 130-kilometrową trasę w czasie 22 godzin, 42 minut i 22 sekund.

O trudności trasy niech świadczy fakt, że najwyższy punkt znajdował się na Śnieżniku, a więc 1425 m. n.p.m, zaś najniższy w Długopolu /382 m. n.p.m/, a więc różnica wysokości wynosiła aż 1021 metrów. Mimo to nasza biegaczka rewelacyjnie poradziła sobie z bardzo trudną trasą i wygrała swoją grupę wiekową.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Beata Adamczyk-Nowak