Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukcesy bytomian we wspinaczce

Sukcesy bytomian we wspinaczce Data publikacji: 23 maja 2017Świetnie spisali się nasi reprezentanci podczas zawodów we wspinaczce. Miłosz Bujak  /KS Skarpa Bytom/ wygrał pierwszą edycję Pucharu Europy w kategorii Junior Młodszy podczas Pucharu Europy Juniorów i Juniorów Młodszych w Tarnowie, zaś Zuzanna Mientus wywalczyła II miejsce podczas zawodów w Wielkiej Brytanii.

W finale zawodów Miłosz Bujak pokonał Włocha Jacopa Stefani, pokonując 15 metrową drogę w 7,21 sekundy. Dzięki temu zwycięstwu awansował na 1 miejsce rankingu Pucharu Europy. Powtórzył tym samym zeszłoroczny sukces z zawodów Pucharu Europy z austriackiego Imst, gdzie również stanął na najwyższym stopniu podium.

To kolejny tegoroczny sukces młodego wspinacza zaraz po Mistrzostwie Polski w boulderingu i Mistrzostwie Słowacji w boulderingu. Przypomnijmy, że tydzień po zawodach w Tarnowie Miłosz zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych we wspinaczce sportowej na czas, które odbyły się w Warszawie.

Z kolei Zuzanna Mientus bardzo dobrze spisała się podczas zawodów Big Rock Climbing w Wielkiej Brytanii, gdzie wywalczyła srebrny medal. Jej sukces jest tym większy, że w zawodach uczestniczyło ponad 200 zawodników.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Skarpa Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.