Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukces za sukcesem!

Sukces za sukcesem! Data publikacji: 31 marca 2017Bytomscy Amatorzy nie zwalniają tempa! Tym razem wrócili z tarczą z silnie obsadzonego turnieju w niemieckim Straubing /24 – 26 marca/, gdzie wywalczyli złoty medal. To kolejny ogromny sukces naszych hokeistów.

Turniej towarzyski, rozgrywany z okazji 35-lecia drużyny amatorskiej RSC Pillnach, zgromadził dwanaście zespół z Europy i Ameryki Północnej. Wśród nich były zespoły z: Niemiec, Finlandii, Słowacji, Kanady, Austrii, Wielkiej Brytanii i Polski. Nasze miasto i kraj reprezentowała oczywiście drużyna ADH Polonia Bytom, która pokonała zespoły: EHC Yeti Wiehl 10:0, Bosine HC Toronta 3:2, RSC Pillnach II 2:0 i Bovine HC Toronto 2:1. W wielkim finale zawodów bytomianie okazali się lepsi od fińskiego HC Great Jamsa 4:0.

Drużyna ADH Polonia Bytom wystąpił w składzie: S. Ćwieczek /bramkarz/, obrońcy - P. Oelschlager, A. Rajca, T. Strzecha, M. Świerniak, napastnicy: B. Błasiak, M. Kogut, D. Leś, R. Peschke, R. Rzenno, U. Schon, R. Sikora, G. Wieczorek, J. Wojnarowski.

Przypomnijmy, że  hokeiści ADH Polonii Bytom zostali mistrzami Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja sezonu 2016/2017, zdobywając po raz czwarty złoty medal.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: ADH Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.