Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukces za sukcesem!

Sukces za sukcesem! Data publikacji: 31 marca 2017Bytomscy Amatorzy nie zwalniają tempa! Tym razem wrócili z tarczą z silnie obsadzonego turnieju w niemieckim Straubing /24 – 26 marca/, gdzie wywalczyli złoty medal. To kolejny ogromny sukces naszych hokeistów.

Turniej towarzyski, rozgrywany z okazji 35-lecia drużyny amatorskiej RSC Pillnach, zgromadził dwanaście zespół z Europy i Ameryki Północnej. Wśród nich były zespoły z: Niemiec, Finlandii, Słowacji, Kanady, Austrii, Wielkiej Brytanii i Polski. Nasze miasto i kraj reprezentowała oczywiście drużyna ADH Polonia Bytom, która pokonała zespoły: EHC Yeti Wiehl 10:0, Bosine HC Toronta 3:2, RSC Pillnach II 2:0 i Bovine HC Toronto 2:1. W wielkim finale zawodów bytomianie okazali się lepsi od fińskiego HC Great Jamsa 4:0.

Drużyna ADH Polonia Bytom wystąpił w składzie: S. Ćwieczek /bramkarz/, obrońcy - P. Oelschlager, A. Rajca, T. Strzecha, M. Świerniak, napastnicy: B. Błasiak, M. Kogut, D. Leś, R. Peschke, R. Rzenno, U. Schon, R. Sikora, G. Wieczorek, J. Wojnarowski.

Przypomnijmy, że  hokeiści ADH Polonii Bytom zostali mistrzami Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja sezonu 2016/2017, zdobywając po raz czwarty złoty medal.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: ADH Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.