Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2017, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe kino już wkrótce w Bytomiu

Bytomscy kinomaniacy mieli już okazję oglądać filmy wyświetlane na Rynku czy poprzemysłowych terenach w okolicy Szybu Krystyna. W tym roku na seanse pod gołym niebem, zapraszamy do Parku Miejskiego! Pierwszy pokaz zaplanowano na piątek, 4 sierpnia.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Sukces młodych aktorów z Bytomia

Sukces młodych aktorów z Bytomia Data publikacji: 10 maja 2017Sukcesem na skalę krajową może się pochwalić Teatr Tworzeń Ograniczonych, który zdobył drugie miejsce na 35. Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi.

Przypomnijmy, że festiwal co roku staje się miejscem spotkania, wymiany doświadczeń i integracji środowiska młodzieży i instruktorów teatralnych z Polski. Mimo elementu rywalizacji, tytułowa „konfrontacja” jest dla uczestników przyczynkiem do rozwoju artystycznego i poszerzania horyzontów.

Młodzi aktorzy z II Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali spektakl Czekanie na...” inspirowany twórczością Samuela Becketta i Bogusława Schaeffera. Jak mówią o swojej sztuce, to opowieść o nich samych, o ich pracy w zespole teatralnym. Spektakl dotyka takich tematów jak samotność czy poszukiwanie sensu i celu w życiu. Jest subiektywnym spojrzeniem na twórczość własną młodych aktorów.

W skład zespołu, którym kieruje polonistka, instruktorka teatralna, Beata Maria Ziaja, wchodzą: Jakub Nawrot, Anna Wachlarz, Paweł Matura, Sebastian Sobala.

Autor: AK
Zdjęcia: arch.II LO

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.