Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ruszył przetarg na przebudowę boiska w Bytomiu - Miechowicach

Kolejny obiekt sportowy w Bytomiu doczeka się gruntownej modernizacji. We wtorek /30 stycznia/ ogłoszono przetarg na przebudowę boiska piłkarskiego KS Silesia w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Dzierżonia. Wartość inwestycji to ponad 4,2 mln zł.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukces juniorów Nadziei Bytom

Sukces juniorów Nadziei Bytom Data publikacji: 29 sierpnia 2017Praca z młodzieżą przynosi z każdym rokiem coraz większe sukcesy. Jednym z nich jest zdobycie przez naszych juniorów Mistrzostwa Ligi Juniorów Okręgu Bytomskiego – mówi Robert Barlik, prezes Nadziei Bytom – klubu, który w przyszłym roku będzie obchodzić 10-lecie istnienia.

Zdobycie Mistrzostwa Ligi Juniorów Okręgu Bytomskiego, a tym samym możliwość gry w Lidze Wojewódzkiej Juniorów, to największy tegoroczny sukces juniorów Nadziei Bytom. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych zawodników. Młodzi piłkarze zawdzięczają go nie tylko swoim umiejętnościom, ale świetnemu wyszkoleniu, które prowadzi w naszym klubie Jakub Jeżycki – mówi prezes Barlik. W nowym sezonie juniorom Nadziei przyjdzie się zmierzyć z takimi zespołami jak drużyny młodzieżowe: Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze, GKS-u Katowice, Odry Wodzisław Śląski czy Concordii Knurów. Warto dodać, że sekcja juniorów powstała dwa lata temu, a już drużyna ma na swoim koncie tak ogromny sukces, jakim był awans do grona najlepszych siedemnastu zespołów na Śląsku.

Przypomnijmy, że w klubie z Bytomia – Karbia działa aż pięć sekcji młodzieżowych, w których grają zespoły: juniorów starszych, juniorów młodszych, trampkarzy, orlików oraz dzieci z rocznika 2010 i młodszych. To szansa dla klubu, w którym prowadzona jest również sekcja seniorska, grająca w rozgrywkach B-klasy. Dzięki szkoleniu młodzieży, drużyna seniorska stale zasilana jest młodymi piłkarzami, którzy stanowią o sile bytomskiego zespołu i zapewniają jego dalszy rozwój.

W planach na przyszłość prezes Nadziei Bytom ma przede wszystkim utrzymanie drużyny juniorów w Lidze Wojewódzkiej, a także awans drużyny seniorskiej na 10-lecie klubu. Dzięki pomocy władz miasta i prezydenta Bartyli gmina udostępniła nam również boczne boisko, dzięki czemu zyskaliśmy kolejny obiekt, gdzie wkrótce nasi piłkarze będą mogli trenować - mówi prezes Barlik. Poza celami piłkarskimi stawiamy również na rozwój naszej bazy sportowej. Nasz klub szuka również małych sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć zespół, a zwłaszcza rozwój naszych drużyn młodzieżowych, osiągających z roku na rok coraz większe sukcesy – dodaje prezes Nadziei Bytom.

Warto dodać, że drużyna seniorów sezon rozpoczęła 19 sierpnia, zaś 20 sierpnia na boiska ligowe wyszli juniorzy, którzy walczą o punkty w ramach Śląskiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum KS Nadzieja Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.