Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukces juniorów Nadziei Bytom

Sukces juniorów Nadziei Bytom Data publikacji: 29 sierpnia 2017Praca z młodzieżą przynosi z każdym rokiem coraz większe sukcesy. Jednym z nich jest zdobycie przez naszych juniorów Mistrzostwa Ligi Juniorów Okręgu Bytomskiego – mówi Robert Barlik, prezes Nadziei Bytom – klubu, który w przyszłym roku będzie obchodzić 10-lecie istnienia.

Zdobycie Mistrzostwa Ligi Juniorów Okręgu Bytomskiego, a tym samym możliwość gry w Lidze Wojewódzkiej Juniorów, to największy tegoroczny sukces juniorów Nadziei Bytom. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych zawodników. Młodzi piłkarze zawdzięczają go nie tylko swoim umiejętnościom, ale świetnemu wyszkoleniu, które prowadzi w naszym klubie Jakub Jeżycki – mówi prezes Barlik. W nowym sezonie juniorom Nadziei przyjdzie się zmierzyć z takimi zespołami jak drużyny młodzieżowe: Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze, GKS-u Katowice, Odry Wodzisław Śląski czy Concordii Knurów. Warto dodać, że sekcja juniorów powstała dwa lata temu, a już drużyna ma na swoim koncie tak ogromny sukces, jakim był awans do grona najlepszych siedemnastu zespołów na Śląsku.

Przypomnijmy, że w klubie z Bytomia – Karbia działa aż pięć sekcji młodzieżowych, w których grają zespoły: juniorów starszych, juniorów młodszych, trampkarzy, orlików oraz dzieci z rocznika 2010 i młodszych. To szansa dla klubu, w którym prowadzona jest również sekcja seniorska, grająca w rozgrywkach B-klasy. Dzięki szkoleniu młodzieży, drużyna seniorska stale zasilana jest młodymi piłkarzami, którzy stanowią o sile bytomskiego zespołu i zapewniają jego dalszy rozwój.

W planach na przyszłość prezes Nadziei Bytom ma przede wszystkim utrzymanie drużyny juniorów w Lidze Wojewódzkiej, a także awans drużyny seniorskiej na 10-lecie klubu. Dzięki pomocy władz miasta i prezydenta Bartyli gmina udostępniła nam również boczne boisko, dzięki czemu zyskaliśmy kolejny obiekt, gdzie wkrótce nasi piłkarze będą mogli trenować - mówi prezes Barlik. Poza celami piłkarskimi stawiamy również na rozwój naszej bazy sportowej. Nasz klub szuka również małych sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć zespół, a zwłaszcza rozwój naszych drużyn młodzieżowych, osiągających z roku na rok coraz większe sukcesy – dodaje prezes Nadziei Bytom.

Warto dodać, że drużyna seniorów sezon rozpoczęła 19 sierpnia, zaś 20 sierpnia na boiska ligowe wyszli juniorzy, którzy walczą o punkty w ramach Śląskiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum KS Nadzieja Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.