Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukces golfistów z Bytomia

Sukces golfistów z Bytomia Data publikacji: 13 czerwca 2017Rewelacyjnie spisali się golfiści Armady GC Club podczas Klubowych Mistrzostw Polski Grupy Kwalifikacyjnej. Nasi reprezentanci nie tylko odnieśli zwycięstwo, ale awansowali do Grupy A, gdzie występują najlepsze zespoły w Polsce.

Rywalizacja na polu golfowym w Krakowie /8-11 czerwca/ pokazała, jaki potencjał drzemie w naszych zawodnikach. Turniej rozpoczął się od czwartkowej rundy stroke play, w której najlepszy wynik uzyskał Filip Płaszczykowski (Modry Las GC). Od piątku do niedzieli między klubami trwały rozgrywki match play. Do ścisłego finału awansowali zawodnicy Armady GC i Wielkopolskiego KG, którzy ostatnie mecze rozgrywali wiedząc, że mają zapewniony awans do grupy A. Wynikiem 4,5:1,5 przypieczętowali swoją dominację golfiści z Bytomia, którzy zajęli I miejsce.

Tuż za zespołem z Bytomia /w składzie: Michael Trna, Sławomir Komoński, Julia Korus, Wojciech Łoposzko, Errol Mills, Igor Zagórowski, Marek Gaik – kapitan oraz Adam Deja/ uplasowała się drużyna Wielkopolski KG oraz Kalinowe Pola GC. W sumie impreza zgromadziła 21 ekip (łącznie 147 zawodników) walczących o zwycięstwo, z czego o prawo do awansu ubiegało się 20 zespołów.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Armada Golf Club

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.