Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 sierpinia 2017, Sabina, Sobieslaw, Bernard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W sierpniu ruszy budowa hali tenisowej w Bytomiu

Prawie 3,7 mln zł będzie kosztowała nowa hala tenisowa, której budowa rozpocznie się w sierpniu przy ul. Tarnogórskiej w Bytomiu. Inwestycję realizowaną przez Górnik Bytom dofinansują wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które łącznie przekazały w formie dotacji prawie 3 mln zł.

Chcesz się ochłodzić? Skorzystaj z basenu odkrytego

Sezon na pływalni odkrytej otwarty! Bytomianie i nie tylko będą mogli z niej korzystać w okresie wakacyjnym codziennie w godzinach od 9.30 do 19.00.

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukces golfistów z Bytomia

Sukces golfistów z Bytomia Data publikacji: 13 czerwca 2017Rewelacyjnie spisali się golfiści Armady GC Club podczas Klubowych Mistrzostw Polski Grupy Kwalifikacyjnej. Nasi reprezentanci nie tylko odnieśli zwycięstwo, ale awansowali do Grupy A, gdzie występują najlepsze zespoły w Polsce.

Rywalizacja na polu golfowym w Krakowie /8-11 czerwca/ pokazała, jaki potencjał drzemie w naszych zawodnikach. Turniej rozpoczął się od czwartkowej rundy stroke play, w której najlepszy wynik uzyskał Filip Płaszczykowski (Modry Las GC). Od piątku do niedzieli między klubami trwały rozgrywki match play. Do ścisłego finału awansowali zawodnicy Armady GC i Wielkopolskiego KG, którzy ostatnie mecze rozgrywali wiedząc, że mają zapewniony awans do grupy A. Wynikiem 4,5:1,5 przypieczętowali swoją dominację golfiści z Bytomia, którzy zajęli I miejsce.

Tuż za zespołem z Bytomia /w składzie: Michael Trna, Sławomir Komoński, Julia Korus, Wojciech Łoposzko, Errol Mills, Igor Zagórowski, Marek Gaik – kapitan oraz Adam Deja/ uplasowała się drużyna Wielkopolski KG oraz Kalinowe Pola GC. W sumie impreza zgromadziła 21 ekip (łącznie 147 zawodników) walczących o zwycięstwo, z czego o prawo do awansu ubiegało się 20 zespołów.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Armada Golf Club

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.