Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

Przez lata władze komunistyczne próbowały zatrzeć o nich pamięć. Choć byli bohaterami i walczyli o wolną i niepodległą Polskę w czasach reżimu komunistycznego, nie wolno było o nich nawet wspominać. Mowa o Żołnierzach Wyklętych. 1 marca w całym kraju uczcimy ich pamięć. Hołd oddadzą także bytomianie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukces brydżystów

Sukces brydżystów Data publikacji: 15 listopada 2016Bytomscy brydżyści – Tomasz Pawełczyk i Michał Kaleta zajęli 2. miejsce w Młodzieżowym Festiwalu Brydżowym, będącym jednocześnie pierwszym kryteriów kadry. Reprezentanci Brydżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego byli najlepszą parą w kategorii do 20 lat (I miejsce po zaciętej walce wywalczyli brydżyści z kategorii do 25 lat).

Spośród zawodników BUKS-u do finału wszedł także Piotr Konarski, który w parze z zawodnikiem ze Skawiny zajął 8. miejsce.

Jeśli nasi reprezentanci /Tomasz Pawełczyk i Michał Kaleta/ będą dalej prezentować tak wysoki poziom, mają szansę dostać się do kadry i reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.festiwalbrydzystow.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.