Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Stworzenie stref aktywności inwestycyjnej na terenach poprzemysłowych Bytomia - obszar 1

Bytom realizuje kolejny projekt unijny, który dofinansowany jest w 85% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007 – 2013. Zadanie pn.: „Stworzenie stref aktywności inwestycyjnej na terenach poprzemysłowych Bytomia, obszar 1- rejon ul. Miejska Dąbrowa, Strzelców Bytomskich” polega na uzbrojeniu terenu po byłej KWK Powstańców Śląskich wraz z budową dróg obsługujących ten obszar.

Teren, zajmujący ponad 20 hektarów, zlokalizowany jest w północnej części Miasta, około 1,5 km od węzła autostrady A1. Wybudowana zostanie tu droga zbiorcza i drogi dojazdowe o łącznej długości ponad 2 km wraz z chodnikiem, drogą rowerową oraz miejscami parkingowymi.

Cały obszar zostanie uzbrojony w oświetlenie, sieć elektryczną, wodociągową, kanalizację deszczową, sanitarną, teletechniczną, a istniejący tam gazociąg i sieć cieplna zostaną przebudowane.

Prace rozpoczną się na początku maja i potrwają rok.

Realizatorem projektu jest Miejski Zarząd Dróg i Mostów, który w drodze przetargu wyłonił wykonawcę robót, firmę SKANSKA, z ceną ofertową 10,5 mln złotych.

Obszar inwestycji ma zostać częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co będzie skutkować dużymi ulgami dla inwestorów.

Strefy aktywności gospodarczej tworzone są w Bytomiu w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na nowe obszary inwestycyjne oraz planowanym rozwojem Miasta w kierunku kompleksowego kształtowania obszarów miejskich.
looooo.jpg
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.