Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Stworzenie stref aktywności inwestycyjnej na terenach poprzemysłowych Bytomia - obszar 1

Bytom realizuje kolejny projekt unijny, który dofinansowany jest w 85% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007 – 2013. Zadanie pn.: „Stworzenie stref aktywności inwestycyjnej na terenach poprzemysłowych Bytomia, obszar 1- rejon ul. Miejska Dąbrowa, Strzelców Bytomskich” polega na uzbrojeniu terenu po byłej KWK Powstańców Śląskich wraz z budową dróg obsługujących ten obszar.

Teren, zajmujący ponad 20 hektarów, zlokalizowany jest w północnej części Miasta, około 1,5 km od węzła autostrady A1. Wybudowana zostanie tu droga zbiorcza i drogi dojazdowe o łącznej długości ponad 2 km wraz z chodnikiem, drogą rowerową oraz miejscami parkingowymi.

Cały obszar zostanie uzbrojony w oświetlenie, sieć elektryczną, wodociągową, kanalizację deszczową, sanitarną, teletechniczną, a istniejący tam gazociąg i sieć cieplna zostaną przebudowane.

Prace rozpoczną się na początku maja i potrwają rok.

Realizatorem projektu jest Miejski Zarząd Dróg i Mostów, który w drodze przetargu wyłonił wykonawcę robót, firmę SKANSKA, z ceną ofertową 10,5 mln złotych.

Obszar inwestycji ma zostać częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co będzie skutkować dużymi ulgami dla inwestorów.

Strefy aktywności gospodarczej tworzone są w Bytomiu w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na nowe obszary inwestycyjne oraz planowanym rozwojem Miasta w kierunku kompleksowego kształtowania obszarów miejskich.
looooo.jpg
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.