Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2018, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Stworzenie stref aktywności inwestycyjnej na terenach poprzemysłowych Bytomia - obszar 1

Bytom realizuje kolejny projekt unijny, który dofinansowany jest w 85% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007 – 2013. Zadanie pn.: „Stworzenie stref aktywności inwestycyjnej na terenach poprzemysłowych Bytomia, obszar 1- rejon ul. Miejska Dąbrowa, Strzelców Bytomskich” polega na uzbrojeniu terenu po byłej KWK Powstańców Śląskich wraz z budową dróg obsługujących ten obszar.

Teren, zajmujący ponad 20 hektarów, zlokalizowany jest w północnej części Miasta, około 1,5 km od węzła autostrady A1. Wybudowana zostanie tu droga zbiorcza i drogi dojazdowe o łącznej długości ponad 2 km wraz z chodnikiem, drogą rowerową oraz miejscami parkingowymi.

Cały obszar zostanie uzbrojony w oświetlenie, sieć elektryczną, wodociągową, kanalizację deszczową, sanitarną, teletechniczną, a istniejący tam gazociąg i sieć cieplna zostaną przebudowane.

Prace rozpoczną się na początku maja i potrwają rok.

Realizatorem projektu jest Miejski Zarząd Dróg i Mostów, który w drodze przetargu wyłonił wykonawcę robót, firmę SKANSKA, z ceną ofertową 10,5 mln złotych.

Obszar inwestycji ma zostać częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co będzie skutkować dużymi ulgami dla inwestorów.

Strefy aktywności gospodarczej tworzone są w Bytomiu w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na nowe obszary inwestycyjne oraz planowanym rozwojem Miasta w kierunku kompleksowego kształtowania obszarów miejskich.
looooo.jpg
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.