Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Stroimy choinkę na dworcu PKP

Stroimy choinkę na dworcu PKP Data publikacji: 24 listopada 2017Choć zapewne część z nas sięga po pudło ze świątecznymi ozdobami tuż przed Wigilią, są też tacy, którzy przygotowują się do świąt dużo wcześniej. Możesz do nich dołączyć 9 grudnia o 12.00, przychodząc na dworzec PKP na wielkie strojenie choinki.

Jak zaznacza organizator imprezy, Tomasz Kasperek, poprzez ten happening bytomianie chcą podkreślić, jak ważna dla miasta była modernizacja hali dworca kolejowego w 2014 r.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bytomia i przyjaciół z sąsiednich miast do wspólnego strojenia choinki, którą ponownie w holu dworca postawi Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej – mówi Tomasz Kasperek, pomysłodawca akcji.

Zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych, a wśród nich oczywiście wizytę św. Mikołaja i jego pomocnika Olafa rodem z Krainy Lodu. Jak w poprzednich latach nie zabraknie m.in. konkursów z nagrodami, warsztatów tworzenia świątecznych dekoracji z papieru i piernika. Ponadto uczennice Zespołu Szkół Usługowo – Rzemieślniczych będą zaplatać dzieciom fantazyjne warkoczyki.

Muzeum Chleba i Ciekawostek ponownie przygotuje dla dzieci regionalne niespodzianki. Na coroczny happening na dworcu złożą się też występy artystyczne, do których przygotowują się dzieci i młodzież. Wśród wykonawców znajdą się maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 12, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 42 oraz zespół Latorośle i przyjaciele.

Podczas akcji obecni będą również podopieczni i przedstawiciele Akademii Piłkarskiej przy GKS Rozbark Bytom, którzy przygotowali specjalną niespodziankę dla uczestników tego wydarzenia

Do wspólnej przedświątecznej zabawy zapraszają organizatorzy portal Ino Bytom oraz Tomasz Kasperek.

Akcja potrwa do 15.00
 
strojenie choinki 2017 plakat ostateczny jpg.jpg
 

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.