Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Stroili choinkę na Dworcu PKP

Data publikacji: 9 grudnia 2017Bombki, łańcuchy i inne kolorowe świecidełka przynieśli w sobotę bytomianie, aby ozdobić choinkę, która już po raz kolejny stanęła w holu dworca PKP.

Cieszę się, że po raz piąty spotykamy się w hali bytomskiego dworca. W tym roku mogę już powiedzieć, że zyskaliśmy nową przedświąteczną tradycję - wspólnego strojenia choinki - mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas sobotniej akcji.

W tym roku - tak jak w latach ubiegłych - świąteczną ozdobę można było przynieść ze sobą lub wykonać ją na miejscu pod okiem zdolnych animatorek, które wszystkim chętnym podsuwały pomysły na oryginalne ozdoby. Radosno-świąteczną atmosferę spotkania współtworzyły m.in. występy zdolnych przedszkolaków i młodzieży, a także występ chóru „Wrzosy Jesieni” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas imprezy wystąpiły dzieci m.in. z Przedszkola nr 12, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 42, młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 oraz zespół „Latorośle i przyjaciele”. Muzeum Chleba i Ciekawostek ponownie przygotowało dla dzieci tradycyjne rozbarskie niespodzianki.

W hali bytomskiego dworca pojawili się również Mikołaj oraz Bałwanek Olaf z Krainy Lodu, którzy przygotowali moc atrakcji i konkursów dla dzieci oraz dorosłych. Na dworcu znalazło się nawet miejsce na minikącik fryzjerski przygotowany przez uczennice Zespołu Szkół Usługowo – Rzemieślniczych, w którym dzieci mogły uczesać się w fantazyjne fryzury.
Ci, którzy zgłodnieli mogli poczęstować się świątecznymi piernikami i zupą. 

Pomoc w wieszaniu ozdób oferowali również strażacy, którzy na samym szczycie choinki powiesili piękne bombki. Jedną z nich zawiesił Damian Bartyla, który wszystkim zgromadzonym życzył pięknych i radosnych świąt.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.