Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 maja 2018, Joanna, Zuzanna, Milena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

OSI zmienia Bytom. Remont Beceku za ponad 7 mln zł

Prawie 7,8 mln zł będzie kosztował remont Bytomskiego Centrum Kultury (wartość projektu). Prace rozpoczęły się kilka dni temu, a ich efekty będzie można zobaczyć z początkiem 2019r. To kolejny budynek w mieście remontowany w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji ze środków unijnych.

Było biuro, będzie mieszkanie! Propozycja dla młodych

Dwa czterdziestometrowe lokale czekają na młodych bytomian! Kiedyś były biurami, ale TBS przekształci je w mieszkania. Bytom testuje pierwszy model dostępnego mieszkalnictwa w ramach projektu pilotażowego rewitalizacji. Chętni mogą zgłaszać się do 28 maja.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Strażacy apelują o zachowanie bezpieczeństwa!

Strażacy apelują o zachowanie bezpieczeństwa! Data publikacji: 17 stycznia 2018Bytomscy strażacy po raz kolejny wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno – nurkowego. W okresie zimowym są one szczególnie ważne, ze względu na dużą liczbę zamarzniętych akwenów wodnych na Śląsku. Jednocześnie bytomscy strażacy ostrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

W ćwiczeniach, które 16 stycznia odbyły się na zbiorniku wodnym „Brantka”,  wzięli udział strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KM PSP Bytom oraz ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno - Nurkowego w Bytomiu. Ćwiczenia takie bytomscy strażacy organizują corocznie, w okresie zimowym, na zamarzniętych akwenach znajdujących się na terenie Bytomia, jak również całego województwa śląskiego.

Są one szczególnie ważne teraz, bowiem za niecałe dwa tygodnie w województwie śląskim rozpoczną się zimowe ferie. Dlatego też bytomscy strażacy w związku z nadchodzącymi mrozami oraz zbliżającymi się feriami ostrzegają przed wchodzeniem na powierzchnię zamarzniętych zbiorników wodnych. Nadchodzące ujemne temperatury będą powodowały zamarzanie akwenów, jednak pokrywa lodowa, która przy strefie brzegowej będzie sprawiała wrażenie stałej i grubej, w odległości kilku metrów od brzegu będzie już bardzo krucha.  Wejście na taki lód stwarza zagrożenie życia i zdrowia. Do dwóch tragedii doszło między innymi w ostatnich dniach w Skarbimierzu /województwo opolskie/ oraz w Rudzińcu pod Gliwicami, gdzie troje nastolatków wpadło pod lód. Jeden z nich zginął.

Aby uniknąć tak tragicznych zdarzeń strażacy apelują - jeśli chcemy pojeździć na łyżwach, najbezpieczniejszym miejscem będzie sztuczne lodowisko, a takie znajduje się w naszym mieście w hali przy ul. Pułaskiego 71 oraz na pl. Sobieskiego, gdzie funkcjonuje ślizgawka pod gołym niebem.

Zachęcamy również do przeczytania przygotowanego przez Państwową Straż Pożarną informatora dotyczącego niebezpieczeństwa związanego z zabawą na lodzie. Szczegóły TUTAJ

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Piotr Zwarycz - PSP Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.