Biuletyn Informacji Publicznej

Liczba odwiedzin: 31303

„CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej
gen. brygadier Leszek Suski oficjalnie otworzył kampanię społeczną „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”
czytaj dalej

2018-10-12


Budowa strażnicy KM PSP w Bytomiu przy ulicy Łużyckiej

Na dobre ruszyły prace przy budowie powstającej w Bytomiu, nowoczesnej strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Łużyckiej.

Zgodnie z zawartą umową z firmą realizującą inwestycję, zakończenie prac budowlanych i oddanie budynku do użytkowania ma nastąpić w IV kwartale 2020 roku.

Postęp dotychczas zrealizowanych prac przedstawiają poniższe zdjęcia.czytaj więcej

2018-10-01


List ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Joachima Brudzińskiego2018-09-26


"Czad i ogień - obudź czujność"W okresie jesienno-zimowym Państwowa Straż Pożarna, odnotowuje zwiększoną ilość wyjazdów do pożarów i zdarzeń powstałych w wyniku użytkowania niesprawnych urządzeń grzewczo-kominowych. Często, przyczyną pożaru jest brak okresowej konserwacji i kontroli urządzeń grzewczych i przewodów kominowych. Apelujemy aby przestrzegać przepisów przeciwpożarowych i budowlanych.

PAMIĘTAJ - LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ RATOWAĆ

Zdrowie i życie Twoich bliskich zależy od właściwej eksploatacji urządzeń grzewczych i odpowiedniej wentylacji.


2018-09-25


XVI Mistrzostwa Województwa Śląskiego Strażaków PSP w pływaniu

W dniu 21 września 2018r. na obiekcie Kąpieliska Krytego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu odbyły się XVI Mistrzostwa Województwa Śląskiego Strażaków PSP w pływaniu.

Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach. Organizatorami zawodów byli: Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach, Komenda Miejska PSP w Bytomiu , Urząd Miejski w Bytomiu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Honorowy patronat nad zawodami objął Pan Damian Bartyla Prezydent Bytomia.

czytaj więcej

2018-09-21