Biuletyn Informacji Publicznej

Liczba odwiedzin: 23334

Konferencja „Miasto - nowy wymiar bezpieczeństwa”


W Teatrze Rozbark w Bytomiu 18 kwietnia odbyła się konferencja dotycząca bezpieczeństwa wewnętrznego. Zaproszeni eksperci i specjaliści z Sił Zbrojnych RP, Straży Pożarnej, Policji, samorządu terytorialnego oraz wykładowcy z Wyższej Szkoły Bankowej poruszali w swoich wystąpieniach tematy...czytaj więcej

2016-05-05


STOP POŻAROM TRAW


Wraz z nadejściem wiosny każdego roku rozpoczyna się okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw. Tylko w tym roku do ww. zdarzeń strażacy JRG Bytom, OSP Górniki, OSP Stolarzowice oraz OSP Sucha Góra wyjeżdżali już kilkadziesiąt razy. Wypalanie traw to także bardzo duże zagrożenie dla budynków i lasów, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie łąk i upraw rolniczych. Co roku w Polsce w pożarach wywołanych wypalaniem traw giną lub ulegają poparzeniom ludzie, w tym podpalacze, przypadkowe osoby oraz strażacy biorący udział w akcjach.
Mając na uwadze zagrożenia dla ludzi, zwierząt i środowiska zwracamy się z apelem o nie wypalanie pozostałości rolnych oraz natychmiastowe zgłoszenie zauważonych zdarzeń do Straży Pożarnej na nr 998 lub 112. czytaj więcej

2016-04-05


IX Mistrzostwa Strażaków woj. śląskiego w Narciarstwie Alpejskim

W dniu 10 marca w Ustroniu na trasie narciarskiej góry Czantorii odbyły się zawody na szczeblu wojewódzkim w Narciarstwie Alpejskim Strażaków PSP województwa śląskiego, w których wystartowało 50 zawodników. Komendę Miejską PSP w Bytomiu reprezentowało 5 strażaków:
- mł. kpt. Przemysław Socha,
- asp. Artur Rachel,
- mł.asp. Paweł Kańtoch,
- st.ogn. Marcin Błoński,
- sekc. Zbigniew Michalski.
O kolejności miejsc decydowała suma czasów uzyskanych w dwóch zjazdach.
W klasyfikacji generalnej zwyciężył Tomasz Zawadzki z KM PSP Rybnik, na 2 miejscu był Janusz Cieślar z JRG Ustroń, a na 3 Marek Cieślar również z JRG Ustroń. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik spośród naszych reprezentantów uzyskał asp. Artur Rachel, który zajął IV miejsce.
Komenda Miejska PSP w Bytomiu zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

2016-03-16


Przekazanie samochodu ratownictwa wodnego


W dniu 22 stycznia 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie zakupionego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach samochodu ratownictwa wodnego SRw wraz z łodzią płaskodenną MARIMS 550 dla Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu.
czytaj więcej

2016-01-22


Świąteczne Życzenia


W dniu 24 grudnia naszą komendę odwiedził Prezydent Bytomia Damian Bartyla wraz z Radnym Markiem Wilkiem. Wizyta była okazją do złożenia wszystkim funkcjonariuszom najserdeczniejszych życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, a także do przekazania kluczyków do nowego samochodu operacyjnego, który został zakupiony z funduszy przekazanych przez Gminę Bytom oraz środków KM PSP Bytom.

2015-12-24