Biuletyn Informacji Publicznej

Liczba odwiedzin: 31303

XVI Mistrzostwa Województwa Śląskiego Strażaków PSP w pływaniu

W dniu 21 września 2018r. na obiekcie Kąpieliska Krytego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu odbyły się XVI Mistrzostwa Województwa Śląskiego Strażaków PSP w pływaniu.

Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach. Organizatorami zawodów byli: Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach, Komenda Miejska PSP w Bytomiu , Urząd Miejski w Bytomiu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Honorowy patronat nad zawodami objął Pan Damian Bartyla Prezydent Bytomia.

czytaj więcej

2018-09-21


Powołanie Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z dniem 11 września 2018 r. powierzył pełnienie obowiązków st. bryg. mgr. inż. Adamowi Wilkowi na stanowisku zastępcy śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

St. bryg. mgr inż. Adam Wilk jest absolwentem Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Uniwersytetu Opolskiego. Ukończył również studia podyplomowe „Zarządzanie Sytuacją Kryzysową” na Uniwersytecie Śląskim.

Po ukończeniu szkoły służbę pełnił w komendzie w Stalowej Woli, Tarnobrzegu, ZZSP Zakładów Azotowych „Azoty” Chorzów, a następnie w Bytomiu, gdzie zajmował kolejno stanowiska dowódcy sekcji, dowódcy kompanii, dowódcy zmiany, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, a od 2001r. zastępcy komendanta miejskiego PSP. 1 grudnia 2017 roku został powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Będzinie.

Wielokrotnie brał udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych, w tym w największej związanej z gaszeniem pożaru kompleksu leśnego w Kuźni Raciborskiej w 1992 roku. Dowodził między innymi akcjami: gaszenia pożaru Opery Śląskiej, zawalenia się budynku przy ul. Wesołej i wybuchu gazu w budynku mieszkalnym przy ul. Energetyki w Bytomiu. W trakcie dotychczasowej służby był współorganizatorem i członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego w KM PSP w Bytomiu, pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw Śląska Strażaków PSP i OSP w Pływaniu, współorganizatorem XXXII Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym, współprowadzącym programu TVP3 Katowice „Raport z akcji”. Przez wiele lat pełnił także nieetatową funkcję rzecznika prasowego komendanta miejskiego PSP w Bytomiu.

Odznaczony m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Medalem za Ofiarność i Odwagę.

Zdjęcie: mł.asp.Tomasz Banaczkowski, Przegląd Pożarniczy

2018-09-13


Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

13 sierpnia 2018 roku, na terenie ośrodka MORiS w Pszczynie (na akwenie Łąka), w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu przeprowadziła pokazy oraz pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się nad zbiornikami wodnymi.

Przedsięwzięcie zorganizował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

2018-08-14


Strażak KM PSP Bytom Mistrzem Polski w Maratonie MTB

Podczas rozegranych w dniu 28 lipca 2018r. w Stargardzie Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Maratonie MTB dookoła Jeziora Miedwie mł. asp. Paweł Mrózek został Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej.

2018-07-30


Przekazanie nowego sprzętu dla jednostek OSP

W dniu 26.07.2018r. odbyło się uroczyste przekazanie zakupionego sprzętu ratownictwa medycznego dla wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Bytom. W spotkaniu uczestniczyli:

Damian Bartyla - Prezydent Miasta Bytom
Mariusz Janas - Przewodniczący Rady Miejskiej
Norbert Kujawa - Naczelnik Wydziału Administracyjnego
Iwona Pakosz - Radna Rady Miejskiej
st. kpt. Marek Trefon - p.o. z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu
przedstawiciele jednostek OSP

Zakup sprzętu ratownictwa medycznego w postaci 3 automatycznych defibrylatorów oraz 3 zestawów PSP R1 możliwy był dzięki środkom finansowym o które wnioskowała Gmina Bytom do Ministerstwa Sprawiedliwości. Środki finansowe w 99% pochodziły z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości.

2018-07-26