Biuletyn Informacji Publicznej

Liczba odwiedzin: 31303

Sportowe Laury Bytomia

Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

W dniu 2 lutego w Teatrze Rozbark odbyła się gala wręczenia Sportowych Laurów Bytomia za 2018 rok. Wśród wyróżnionych osób znalazł się także mł. asp. Paweł Mrózek pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, który w 2018r. uzyskał następujące wyniki:

• I miejsce OPEN w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim MTB w kat. STRAŻ POŻARNA, Stargard Szczeciński,

• III miejsce w kat. do 29 lat w XIII Maratonie MTB dookoła jeziora Miedwie Stargard Szczeciński

• III miejsce OPEN w Szosowych Górskich Mistrzostwach Polski STRAŻAKÓW, Bukowina Tatrzańska

• III miejsce w kat. do 29 lat w Szosowych Mistrzostwach Polski STRAŻAKÓW, Wilczyce

• III miejsce. w kat. ELITA przełajowym wyścigu CX w Kętach

• 69 miejsce w XX Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Memoriał Henryka Łasaka” wyścig rangi UCI w kat. ELITA

• Udział w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w kat. ELITA, Ostróda.

Gratulacje wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym sportowcom oraz osobom, które na co dzień wspierają bytomski sport złożył prezydent Bytomia p. Mariusz Wołosz.

2019-02-04


Akcja "Bezpieczne ferie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wraz z Urzędem Miejskim w Bytomiu organizuje na terenie naszego miasta kampanię „Bezpieczne Ferie”, której celem jest promowanie bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku. Akcja skierowana jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych a także instytucji organizujących zajęcia w okresie ferii zimowych. W ramach współpracy z Urzędem Miasta zaprojektowano ulotki i plakaty informujące o możliwych zagrożeniach w życiu codziennym i sposobach ich zapobiegania. Powyższe materiały są udostępnione na terenie obiektów sportowo-rekreacyjnych naszego Miasta. Podczas przekazywania materiałów strażacy prowadzą zajęcia dydaktyczne uświadamiające dzieci i młodzież o występujących zagrożeniach.

PAMIĘTAJ ! - Wchodząc na zamarznięty zbiornik wodny zawsze ryzykujesz. Tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane miejsca gwarantują bezpieczną zabawę.

Jeśli chcemy pojeździć na łyżwach, najbezpieczniejszym miejscem będzie sztuczne lodowisko.

FERIE to czas zabawy. Zadbaj o Swoje bezpieczeństwo.

2019-02-01


Ćwiczenia lodowe

Członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Bytomiu przeprowadzili ćwiczenia i szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego dla strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bytomiu. Celem ćwiczeń było sprawdzenie taktyki działań podczas akcji ratowniczych związanych z ratowaniem osób i zwierząt z załamującej się tafli lodowej, jak i również możliwości wykorzystania dostępnego sprzętu stanowiącego wyposażenie samochodów ratowniczo-gaśniczych. Ćwiczenia były przeprowadzone pod nadzorem instruktora ratownictwa lodowego.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu ostrzega przed wchodzeniem na powierzchnię zamarzniętych zbiorników wodnych.

Utrzymujące się ujemne temperatury będą powodowały zamarzanie akwenów, jednak pokrywa lodowa, która przy strefie brzegowej będzie sprawiała wrażenie stałej i grubej, w odległości kilku metrów od brzegu będzie już bardzo krucha.Ponadto pod warstwą śniegu nie jesteśmy w stanie ocenić jego wytrzymałości.

Apelujemy o powstrzymanie się od wchodzenia na powierzchnię zamarzniętych zbiorników wodnych. Jeśli chcemy pojeździć na łyżwach, najbezpieczniejszym miejscem będzie sztuczne lodowisko.

2019-01-11


Konkursy Kalendarzowe dla dzieci i młodzieży

Informujemy, że komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju gen. brygadier Leszek Suski ogłasza cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2019 rok.

W tym roku zapraszamy do udziału w następujących konkursach:

czytaj więcej

2019-01-04


Przekazanie kart rabatowych dla OSP

W dniu 28.12.2018r. odbyło się uroczyste przekazanie Kart rabatowych Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. w ramach "Programu Karta Rabatowa dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego". W imieniu OSP Górniki karty wraz z regulaminem i umową odebrał prezes p. Hubert Simon.


2018-12-28