Biuletyn Informacji Publicznej

Liczba odwiedzin: 31303

Zwiększenie środków finansowych dla OSP

W 2017 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ponad 124 mln zł. Oznacza to wzrost kwoty dotacji z budżetu państwa o ponad 15 mln zł tylko w ciągu jednego roku - powiedział w piątek w Sejmie wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

czytaj więcej

2017-04-24


List Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego

Szanowni Państwo,

w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiały się wypowiedzi sugerujące, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odbiera pieniądze Ochotniczym Strażom Pożarnym, nie kupuje nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych czy też odmawia strażakom ochotnikom prawa do noszenia munduru. Tymczasem jest wręcz przeciwnie. Zarówno w 2016 roku, jak i w 2017 roku zwiększyliśmy kwoty dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku na dotacje dla OSP przeznaczymy 124 mln zł. Zapewniam wszystkich strażaków ochotników, że podobnie jak w ubiegłym roku środki te zostaną wydane na realne potrzeby OSP.
W załączeniu pozwalam sobie przesłać treść mojego wystąpienia w tej sprawie prosząc jednocześnie o lekturę i zainteresowanie nim innych osób.

Z wyrazami szacunku

Jarosław Zieliński
Poseł Rzeczypospolitej Polskiej
Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Treść listu: Dotacje dla OSP

2017-03-21


STOP pożarom traw!


Kampania informacyjna „STOP pożarom traw!” ma na celu zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z podpalaniem nieużytków rolnych.

W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa: stoppozaromtraw.pl – można na niej znaleźć wszystkie informacje o akcji oraz pobrać materiały. czytaj więcej

2017-03-20


Pożegnanie Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu


W dniu 21 lutego 2017 roku, po 43 latach służby, na emeryturę przeszedł st.bryg. mgr inż. Zenon Królik. Na uroczystości, która odbyła się w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu, st. bryg. Zenon Królik zdał obowiązki i pożegnał się ze służbą, a stanowisko pełniącego obowiązki Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, z dniem 22 lutego 2017 roku przyjął mł.bryg. mgr inż. Mirosław Synowiec.

W uroczystej zbiórce udział wzięli: Śląski Komendant Wojewódzki PSP mł. bryg. Jacek Kleszczewski, Pan Prezydent Bytomia Damian Bartyla, mł. insp. Karol Fajer – Komendant Miejski Policji w Bytomiu, podinsp. Dariusz Dziurka – Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, bryg. Piotr Krężel – Komendant Powiatowy PSP w Tarnowskich Górach, Andrzej Wężyk – Przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu, Elżbieta Kwiecińska – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bytomiu, Tadeusz Ostrowski – Pełnomocnik Prezydenta ds. Bezpieczeństwa Miasta Bytomia, Zbigniew Walasek - Komendant Straży Miejskiej w Bytomiu oraz strażacy z KM PSP w Bytomiu i druhowie OSP. czytaj więcej

2017-02-21


List Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka2017-02-17