Biuletyn Informacji Publicznej

Liczba odwiedzin: 31303

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

13 sierpnia 2018 roku, na terenie ośrodka MORiS w Pszczynie (na akwenie Łąka), w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu przeprowadziła pokazy oraz pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się nad zbiornikami wodnymi.

Przedsięwzięcie zorganizował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

2018-08-14


Strażak KM PSP Bytom Mistrzem Polski w Maratonie MTB

Podczas rozegranych w dniu 28 lipca 2018r. w Stargardzie Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Maratonie MTB dookoła Jeziora Miedwie mł. asp. Paweł Mrózek został Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej.

2018-07-30


Przekazanie nowego sprzętu dla jednostek OSP

W dniu 26.07.2018r. odbyło się uroczyste przekazanie zakupionego sprzętu ratownictwa medycznego dla wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Bytom. W spotkaniu uczestniczyli:

Damian Bartyla - Prezydent Miasta Bytom
Mariusz Janas - Przewodniczący Rady Miejskiej
Norbert Kujawa - Naczelnik Wydziału Administracyjnego
Iwona Pakosz - Radna Rady Miejskiej
st. kpt. Marek Trefon - p.o. z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu
przedstawiciele jednostek OSP

Zakup sprzętu ratownictwa medycznego w postaci 3 automatycznych defibrylatorów oraz 3 zestawów PSP R1 możliwy był dzięki środkom finansowym o które wnioskowała Gmina Bytom do Ministerstwa Sprawiedliwości. Środki finansowe w 99% pochodziły z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości.

2018-07-26


"Bezpieczne wakacje"

W dniu 18.07.2018r. strażacy spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanych przez klub "Relax" dla dzieci i młodzieży. Celem spotkania było umówienie bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku:
- nad wodą
- w miejscu zamieszkania
- w czasie wyjazdów wakacyjnych
- podczas zmiennych warunków atmosferycznych
- zagrożenia związane z tlenkiem węgla.

W trakcie spotkania zaprezentowano sprzęt jakim dysponują strażacy i charakterystyczne zdarzenia w odniesieniu do zachowania się osób postronnych podczas podejmowania działań ratowniczych przez Państwowa Straż Pożarną.

2018-07-19


Potrzebna pomoc dla strażaka KP PSP Stargard


Zostań dawcą komórek macierzystych

2018-07-05