Biuletyn Informacji Publicznej

Liczba odwiedzin: 31303

"Czad i Ogień - Obudź czujność"W okresie jesienno-zimowym Państwowa Straż Pożarna, odnotowuje zwiększoną ilość wyjazdów do pożarów i zdarzeń powstałych w wyniku użytkowania niesprawnych urządzeń grzewczo-kominowych.
Często, przyczyną pożaru jest brak okresowej konserwacji i kontroli urządzeń grzewczych i przewodów kominowych.

PAMIĘTAJ - LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ RATOWAĆ

Zdrowie i życie Twoich bliskich zależy od właściwej eksploatacji urządzeń grzewczych i odpowiedniej wentylacji.

KW PSP Katowice: Czad i Ogień - Obudź czujność


2018-01-19


Zmiana na stanowisku komendanta powiatowego PSP w Żywcu.

18 stycznia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu w obecności zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy i pracowników komendy, odbyła się uroczystość zdania obowiązków komendanta powiatowego bryg. mgr inż. Andrzeja Gracy i przyjęcia obowiązków komendanta powiatowego PSP w Żywcu przez st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Grygiela.czytaj więcej

2018-01-19


Ostrzeżenie przed wchodzeniem na lód !

W związku z nadchodzącymi mrozami oraz zbliżającymi się feriami zimowymi Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu ostrzega przed wchodzeniem na powierzchnię zamarzniętych zbiorników wodnych.

Nadchodzące ujemne temperatury będą powodowały zamarzanie akwenów, jednak pokrywa lodowa, która przy strefie brzegowej będzie sprawiała wrażenie stałej i grubej, w odległości kilku metrów od brzegu będzie już bardzo krucha.

Apelujemy o powstrzymanie się od wchodzenia na powierzchnię zamarzniętych zbiorników wodnych. Jeśli chcemy pojeździć na łyżwach, najbezpieczniejszym miejscem będzie sztuczne lodowisko.

Poradnik KG PSP

Opracowanie: mł.asp. Rafał Borzek, KM PSP Bytom
Zdjęcia: mł. kpt. Piotr Zwarycz, KP PSP Tarnowskie Góry

2018-01-17


Powołanie na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku

Z dniem 29 grudnia 2017r. decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku powołany został mł. bryg. mgr inż. Wojciech Kruczek, dotychczas pełniący obowiązki komendanta.czytaj więcej

2017-12-29


„Wasza droga życiowa, to służba innym ludziom”. Spotkanie w Centralnej Szkole PSP szefa MSWiA z funkcjonariuszami pełniącymi służbę w Święta Bożego Narodzenia.

21 grudnia 2017 r. w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyło się spotkanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka z funkcjonariuszami podległych mu służb.

Państwo jako swoją drogę życiową wybrali służbę innym ludziom. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu samych radosnych chwil pełnych domowego ciepła, spędzonych w rodzinnym gronie – powiedział szef MSWiA podczas spotkania wigilijnego z funkcjonariuszami w Częstochowie. czytaj więcej

2017-12-23