Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Strategicznie w bezrobocie

Strategicznie w bezrobocie Data publikacji: 1 marca 2018Ponad 4 mln zł dotacji na walkę z bezrobociem pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w ramach dwóch projektów realizowanych z Obszaru Strategicznej Interwencji. To kolejne inicjatywy, wpisujące się w społeczną rewitalizację Bytomia.

Już w maju rozpocznie się realizacja pierwszego etapu projektu "Rewitalizacja społeczna bezrobotnych mieszkańców Bytomia poprzez aktywizację zawodową". Weźmie w nim udział 324 osób zamieszkujących tereny objęte rewitalizacją, będących klientami bytomskiego urzędu pracy.

Ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby w wieku 30+ objęte pierwszy lub drugim profilem pomocy (po rejestracji w PUP ustala się dla bezrobotnego profil pomocy, oznaczający zakres i formy pomocy dostosowany do jego potrzeb), a także osoby 50+, długotrwale bezrobotne, nieposiadające kwalifikacji zawodowych lub niepełnosprawne.

Nasz projekt zakłada, że 274 uczestników będzie mogło skorzystać ze stażu, a dla kolejnych 50 przygotowane zostaną szkolenia. Podobnie jak w przypadku innych naszych działań, ich tematyka będzie dobierana indywidualne, uwzględniając predyspozycje i potrzeby każdego z uczestników, a także aktualne na rynku pracy trendy - mówi Joanna Cimoch, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Szkolenia te będą miały charakter indywidualny, jak i grupowy. Dla zainteresowanych taką formą wsparcia przewidziano nie tylko stypendium szkoleniowe, ale też zwrot kosztów dojazdu na zajęcia oraz ewentualne koszty opieki nad dziećmi do lat 7 lub osobą zależną. Rekrutacja będzie prowadzona od 1 maja b.r. do końca przyszłego roku.

W tym samym czasie bytomski urząd pracy ruszy także z drugim projektem rewitalizacyjnym adresowanym do bezrobotnych mieszkańców naszego miasta. Tym razem skupimy się na specjalistycznych szkoleniach w wybranych zawodach rzemieślniczych - mówi Joanna Cimoch.

W projekcie będzie mogło wziąć udział 50 osób. Dla części uczestników przygotowano szkolenia zawodowe z możliwością uzyskania tytułu czeladnika. Jest to jednak oferta dla tych, którzy posiadają tytuł zawodowy i co najmniej półroczny staż pracy w zawodzie. Pozostali uczestnicy zostaną objęci stażami.

Na jakie zawody rzemieślnicze jest w Bytomiu popyt? Z ankiety przeprowadzonej przez Cech Rzemiosł Różnych wynika, że potrzebni są pracownicy w zawodzie: fryzjer, krawiec, piekarz, cukiernik, kucharz, stolarz, florysta, sprzedawca-kasjer, sprzedawca, kelner, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz pojazdów samochodowych, lakiernik pojazdów samochodowych.

Także ten projekt przewiduje stypendia szkoleniowe, refundację kosztów dojazdu oraz opieki nad dziećmi. Projekty potrwają do końca kwietnia 2020 r.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.