Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 września 2018, Tomasz, Maurycy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Strategicznie w bezrobocie

Strategicznie w bezrobocie Data publikacji: 1 marca 2018Ponad 4 mln zł dotacji na walkę z bezrobociem pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w ramach dwóch projektów realizowanych z Obszaru Strategicznej Interwencji. To kolejne inicjatywy, wpisujące się w społeczną rewitalizację Bytomia.

Już w maju rozpocznie się realizacja pierwszego etapu projektu "Rewitalizacja społeczna bezrobotnych mieszkańców Bytomia poprzez aktywizację zawodową". Weźmie w nim udział 324 osób zamieszkujących tereny objęte rewitalizacją, będących klientami bytomskiego urzędu pracy.

Ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby w wieku 30+ objęte pierwszy lub drugim profilem pomocy (po rejestracji w PUP ustala się dla bezrobotnego profil pomocy, oznaczający zakres i formy pomocy dostosowany do jego potrzeb), a także osoby 50+, długotrwale bezrobotne, nieposiadające kwalifikacji zawodowych lub niepełnosprawne.

Nasz projekt zakłada, że 274 uczestników będzie mogło skorzystać ze stażu, a dla kolejnych 50 przygotowane zostaną szkolenia. Podobnie jak w przypadku innych naszych działań, ich tematyka będzie dobierana indywidualne, uwzględniając predyspozycje i potrzeby każdego z uczestników, a także aktualne na rynku pracy trendy - mówi Joanna Cimoch, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Szkolenia te będą miały charakter indywidualny, jak i grupowy. Dla zainteresowanych taką formą wsparcia przewidziano nie tylko stypendium szkoleniowe, ale też zwrot kosztów dojazdu na zajęcia oraz ewentualne koszty opieki nad dziećmi do lat 7 lub osobą zależną. Rekrutacja będzie prowadzona od 1 maja b.r. do końca przyszłego roku.

W tym samym czasie bytomski urząd pracy ruszy także z drugim projektem rewitalizacyjnym adresowanym do bezrobotnych mieszkańców naszego miasta. Tym razem skupimy się na specjalistycznych szkoleniach w wybranych zawodach rzemieślniczych - mówi Joanna Cimoch.

W projekcie będzie mogło wziąć udział 50 osób. Dla części uczestników przygotowano szkolenia zawodowe z możliwością uzyskania tytułu czeladnika. Jest to jednak oferta dla tych, którzy posiadają tytuł zawodowy i co najmniej półroczny staż pracy w zawodzie. Pozostali uczestnicy zostaną objęci stażami.

Na jakie zawody rzemieślnicze jest w Bytomiu popyt? Z ankiety przeprowadzonej przez Cech Rzemiosł Różnych wynika, że potrzebni są pracownicy w zawodzie: fryzjer, krawiec, piekarz, cukiernik, kucharz, stolarz, florysta, sprzedawca-kasjer, sprzedawca, kelner, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz pojazdów samochodowych, lakiernik pojazdów samochodowych.

Także ten projekt przewiduje stypendia szkoleniowe, refundację kosztów dojazdu oraz opieki nad dziećmi. Projekty potrwają do końca kwietnia 2020 r.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.