Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Strategicznie w bezrobocie

Strategicznie w bezrobocie Data publikacji: 1 marca 2018Ponad 4 mln zł dotacji na walkę z bezrobociem pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w ramach dwóch projektów realizowanych z Obszaru Strategicznej Interwencji. To kolejne inicjatywy, wpisujące się w społeczną rewitalizację Bytomia.

Już w maju rozpocznie się realizacja pierwszego etapu projektu "Rewitalizacja społeczna bezrobotnych mieszkańców Bytomia poprzez aktywizację zawodową". Weźmie w nim udział 324 osób zamieszkujących tereny objęte rewitalizacją, będących klientami bytomskiego urzędu pracy.

Ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby w wieku 30+ objęte pierwszy lub drugim profilem pomocy (po rejestracji w PUP ustala się dla bezrobotnego profil pomocy, oznaczający zakres i formy pomocy dostosowany do jego potrzeb), a także osoby 50+, długotrwale bezrobotne, nieposiadające kwalifikacji zawodowych lub niepełnosprawne.

Nasz projekt zakłada, że 274 uczestników będzie mogło skorzystać ze stażu, a dla kolejnych 50 przygotowane zostaną szkolenia. Podobnie jak w przypadku innych naszych działań, ich tematyka będzie dobierana indywidualne, uwzględniając predyspozycje i potrzeby każdego z uczestników, a także aktualne na rynku pracy trendy - mówi Joanna Cimoch, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Szkolenia te będą miały charakter indywidualny, jak i grupowy. Dla zainteresowanych taką formą wsparcia przewidziano nie tylko stypendium szkoleniowe, ale też zwrot kosztów dojazdu na zajęcia oraz ewentualne koszty opieki nad dziećmi do lat 7 lub osobą zależną. Rekrutacja będzie prowadzona od 1 maja b.r. do końca przyszłego roku.

W tym samym czasie bytomski urząd pracy ruszy także z drugim projektem rewitalizacyjnym adresowanym do bezrobotnych mieszkańców naszego miasta. Tym razem skupimy się na specjalistycznych szkoleniach w wybranych zawodach rzemieślniczych - mówi Joanna Cimoch.

W projekcie będzie mogło wziąć udział 50 osób. Dla części uczestników przygotowano szkolenia zawodowe z możliwością uzyskania tytułu czeladnika. Jest to jednak oferta dla tych, którzy posiadają tytuł zawodowy i co najmniej półroczny staż pracy w zawodzie. Pozostali uczestnicy zostaną objęci stażami.

Na jakie zawody rzemieślnicze jest w Bytomiu popyt? Z ankiety przeprowadzonej przez Cech Rzemiosł Różnych wynika, że potrzebni są pracownicy w zawodzie: fryzjer, krawiec, piekarz, cukiernik, kucharz, stolarz, florysta, sprzedawca-kasjer, sprzedawca, kelner, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz pojazdów samochodowych, lakiernik pojazdów samochodowych.

Także ten projekt przewiduje stypendia szkoleniowe, refundację kosztów dojazdu oraz opieki nad dziećmi. Projekty potrwają do końca kwietnia 2020 r.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.